رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۶ | کد خبر : 27916
 • نماینده دائم ایران در سازمان ملل:

  امنیت و ثبات امروز ایران حاصل پیوند محکم بین مردم و رهبری است

  به گزارش وعده صادق، همزمان با بیست و هفتمین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) جمعی از ایرانیان مقیم نیویورک شنبه شب یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی را در مرکز اسلامی امام علی (ع) این شهر گرامی داشتند.

  غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد سخنران این مراسم بود و طی سخنانی ضمن تشریح ریشه‌های قیام تاریخی ملت ایران به رهبری بنیانگذار جمهوری اسلامی، به ویژگی‌های ممتاز حرکت تاریخی امام و به‌ویژه ابعاد سیاسی و اجتماعی آن حرکت اشاره کرد و افزود: در بیداری اسلامی مورد نظر امام (ره) نه اسلام متحجر عزلت‌گزین و نه سکولاریسم بی‌ریشه و وابسته هیچکدام جایی نداشتند، اسلام مطلوب امام دارای نقش سیاسی و اجتماعی و ضامن سعادت دنیوی و اخروی بود.

  وی ادامه داد: دین عزت‌مدار، بیدار و مستقل از قدرت‌های بزرگ، در عین حالی که خواستار تعامل براساس حکمت و عزت و مصلحت است، با نمادهای وابستگی سیاسی و فرهنگی به‌شدت مقابله می‌کند.

  نماینده دائم ایران در سازمان ملل با بیان اینکه نهضت امام از خانه‌ای کوچک در شهر قم در مقابله با رژیمی سرکوبگر و متکی به قدرت‌های جهانی آغاز شد، عنوان کرد: در یک فرایند ۱۵ ساله از خرداد ۱۳۴۲ تا پیروزی اتقلاب، قلوب و آرای مردم به تدریج به آرمان‌های امام گروید.

  خوشرو افزود: شخصیتی را که مخفیانه از کشور تبعید کرده بودند تا صدای او را خاموش و ارتباط او را با مردم قطع کنند، پس از سال‌ها دوری بر روی دستان مشتاق ملیون‌ها ایرانی به وطن بازگشت.

  وی ادامه داد: به موازاتی که وابستگی رژیم به آمریکا بیشتر می‌شد پایه‌های مشروعیت آن کاهش می‌یافت و پیوند مردم و رهبری مستحکم‌تر می‌شد. اگر امروز ایران در منطقه‌ای ناامن و بی‌ثبات از ثبات و امنیت برخوردار است به برکت همان پیوند محکم بین مردم و رهبری است که به دست معمار بزرگ انقلاب طراحی شده است.

  نماینده ایران در سازمان ملل خاطرنشان کرد: بر همین اساس از روزهای آغازین انقلاب توجه به مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خویش سرلوحه سیاست‌های نظام قرار گرفت و جمهوری اسلامی با اتکا به آرای مردم شکل گرفت.

  خوشرو با بیان اینکه امام مردمسالاری دینی را به مثابه الگویی در برابر فرقه‌گرایی و افراطی‌گری از یکسو و وابستگی و سرکوبگری از سوی دیگر به جهان اسلام عرضه کرد، اظهار داشت: اینکه در ایران امروز ملیون‌ها نفر پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند و در انتخابات مشارکت می‌کنند، در این آموزه امام ریشه دارد که مردم همزمان خشونت داخلی  و وابستگی خارجی را نفی کنند و با صلح‌طلبی و تعامل‌گرایی و با اتکا به خود به تثبیت مردم‌سالاری دینی مدد رسانند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: امام (ره) ضمن اعتقاد به وحدت بین مسلمین جهان، ایجاد جمهوری اسلامی را متکی بر آراء مردم می‌دانست و هیچگاه آن را مساوی با خلافت خود خوانده متکی بر زور و خشونت‌گرایی ارزیابی نکرد.

  در ابتدای این مراسم اشعاری در رثای رهبر فقید و فرزانه انقلاب و همچنین نماهنگ انقلابی با محوریت نام و یاد امام خمینی (ره) پخش شد.

  فارس

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار