رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۷ | کد خبر : 27990
 • پیروزی تیم ملی والیبال کشورمان مقابل ونزوئلا

  به گزارش وعده صادق ، امروز هم تیم ملی والیبال کشورمان والیبالیست های ونزوئلا را مغلوب کردند.یک بازی در مرحله انتخابی المپیک اما با خیال راحت.روز گذشته بچه ها کار را تمام کردند و با شکست دادن لهستان بلیت ریو را برای خودشان رزرو کردند تا بازی با ونزوئلا کاملا تشریفاتی شود.

  کاملا قابل پیش بینی بود که لوزانو برای این بازی از ترکیب ذخیره اش استفاده کند و به نفراتی که دیروز مقابل لهستان بازی کرده بودند استراحت بدهد.

  مهدوی،حمزه زرینی،میلاد عبادی پور،،مرندی،میرزاجانپور و آرمین تشکری ترکیب اولیه ایران برای این بازی را تشکیل دادند.

  ست اول

  در همان ابتدای کار ونزوئلا دو امتیاز از ایران پیش افتاد.هرچند تیم ملی به المپیک صعود کرده بود اما جوان ها،همان هایی که زیاد شانس بازی کردن پیدا نکرده بودند انگیزه لازم را برای نشان دادن خودشان به لوزانو داشتند.

  بازی به امتیاز ۴- ۴ که رسید عبادی پور و شریفات امتیاز های پنجم و ششم را هم کسب کردند تا فاصله خودشان با ونزوئلا را بیشتر کنند.البته بچه ها کمی بی دقت بودند و خیلی زود این فاصله امتیازی را به تساوی کشاندند!

  ایران به امتیاز هشتم که رسید اولین وقت استراحت فنی گرفته شد.پس از بازگشت به زمین میلاد عبادی پور زننده سرویس برای ایران بود.سرویس او در یک رفت و برگشت در زمین خودی خوابید و امتیاز به ونزوئلا رسید.

  بازی جذابیت خاصی برای ملی پوشان نداشت اما لوزانو انگار که هنوز تیمش به المپیک صعود نکرده داد می زد،حرص می خورد و تمام تلاشش را می کرد تا شاگردانش با انگیزه بازی کنند.

  همه چیز پایا پای بود و دو تیم یک امتیازیک امتیاز پیش می رفتند.۱۳ – ۱۳٫ونزوئلا امتیاز چهاردهم را گرفت اما بلافاصله بچه های ایران بازی با مساوی کردند.

  امتیاز ۱۶ برای ایران و وقت استراحت فنی دوم.پس از بازگشت به زمین سرویس میلاد عبادی پور برای ونزوئلا تبدیل به امتیاز شد. ۱۶ – ۱۶ .پس از این اتفاق بلافاصله ملی پوشان دو امتیاز پشت سر هم گرفتند و به امتیاز ۱۸ رسیدند.امتیاز ۱۹ را که ایرانی ها گرفتند ونزوئلایی ها دو امتیاز پی در پی گرفتند.در یک رفت و برگشت نتیجه بازی به ۲۲ – ۲۲ رسید که سرویس بازیکن ونزوئلا به تور برخورد کرد.

  فرهاد قائمی جای میلاد عبادی پور را گرفت تا زننده سرویس برای ایران باشد.سرمربی ونزوئلا درخواست وقت استراحت کرد.پس از بازگشت به زمین قائمی سرویس خوبی را زد که این سرویس با دفاع خوب روی تور بچه ها تبدیل به فرصت برای ایران شد و امتیاز ۲۴ به ایران رسید.

  سرویس بعدی قائمی اما به تور برخورد کرد تا نتیجه بازی ۲۴ – ۲۳ شود.در نهایت حمزه زرینی توانست امتیاز آخر را برای ایران بگیرد و شاگردان لوزانو ست اول را با پیروزی پشت سر بگذارند.

  ست دوم

  شروع کننده این ست ونزوئلا بود و امتیاز نخست به ایران رسید.مثل ست نخست یک امتیاز یک امتیاز دو تیم پیش رفتند.۲ -۱ و ۲- ۲ و ….

  شاگردان لوزانو اما از امتیاز چهارم به بعد سه امتیاز پشت سر هم گرفتند و اختلاف را به عدد سه رساندند.ملی پوشان ایران تمام تلاششان این بود تا همین فاصله را حفظ کنند. ۹ – ۶ ایران.

  ملی پوشان نه تنها این فاصله را حفط نکردند بلکه فاصله امتیازی خودشان را در چشم بر هم زدنی به عدد ۵ رساندند.۱۴ – ۹ به نفع ایران.لوزانو توانسته بود در ست دوم این انگیزه را به شاگردانش منتقل کند تا آنها با جدیت بیشتری مقابل حریف خودشان بازی کنند.

  در ادامه ونزوئلا اختلاف بازی را به عدد ۲ کاهش داد تا دوباره اختلاف ها به حداقل برسد.۱۵ – ۱۲ ایران.لوزانو درخواست وقت استراحت داد تا نکات لازم را به شاگردانش منتقل کند.

  پس از بازگشت به زمین ایران امتیاز شانزدهم را توسط شریفات گرفت تا وقت استراحت فنی دوم فرا برسد.

  با بازگشت به زمین دفاع خوب و روی تور مهدوی حمله ونزوئلا را خنثی کرد و و امتیاز هفدهم به ایران رسید.بچه ها امتیاز ۱۸ را هم گرفتند اما سرمربی ونزوئلا درخواست ویدئو چک داد و در بازبینی مشخص شد که توپ به دستان مدافع ایران برخورد کرده است.

  با اینکه بازی برای دو تیم اهمیت زیادی نداشت اما بازیکنان تلاش زیادی می کردند تا به عنوان یک بازی دستگرمی هم که شده خودشان را محک بزنند.در چشم بر هم زدنی ونزوئلا خودش را به ایران رساند و در امتیاز ۲۰ با شاگردان لوزان برابر شد.طوری که سرمربی تیم ملی را مجبور کرد تا درخواست وقت استراحت کند.

  پس از بازگشت به زمین حمزه زرینی امتیاز ۲۱ را برای ایران گرفت.لوزانو سعید معروف را به زمین فرستاد تا شاید پاس های او کار را تمام کند.۲۲ – ۲۱ ایران اما سرویسی که زرینی به بیرون زد دوباره همه چیز را مساوی کرد.

  در یکی دو رفت و برگشت دو تیم در امتیاز ۲۳ برابر شدند که سرویس بازیکن ونزوئلا به تور برخورد کرد تا امتیاز ۲۵ به ایران برسد.بازیکنان ونزوئلا امتیاز ۲۴ را گرفتند و دوباره همه چیز برابر.امتیاز ۲۵ برای ایران را میرزاجانپور گرفت اما بازی تمام نشده بود.هنوز اختلاف امتیاز به عدد دو نرسیده بود.۲۵ – ۲۵  و همین طور ۲۶ – ۲۶٫مصطفی شریفات امتیاز ۲۷ را برای ایران گرفت و میرزاجانپور پشت سرویس ایستاد.توپ او در یک رفت و برگشت به حمزه زرینی رسید اما او این توپ را به اوت زد تا امتیازها ۲۷ – ۲۷ شود.

  این اتفاق در حالی افتاد که سرویس بازیکنان ونزوئلا آنقدر محکم بود که به زمین خودشان برگشت تا آنها یک امتیاز پیش بیفتند و در نهایت موفق شوند ست دوم را از آن خود کنند.

  ست سوم
  اولین امتیاز را آرمین تشکری با زدن یک سرویس خوب گرفت.امتیاز دوم هم روی دفاع خوب و روی تور میرزاجانپور به دست آمد.بچه های ایران ست ها را خوب شروع می کنند و خیلی هم خوب اختلاف امتیاز ها را زیاد می کنند اما …در این ست هم همین اتفاق افتاد و بچه ها خیلی زود به امتیاز هشت رسیدند اما اشتباهات مکرر آنها اختلاف سه امتیازی را در امتیاز نهم برابر کرد.جالب اینجاست که بازیکنان ونزوئلا سخت کوشی بیشتری می کردند و این سخت کوشی آنها باعث شد ت ۱۴ – ۱۲ از ایران پیش بیفتند.ونزوئلا اختلاف امتیاز را به عدد ۳ رساند.

  موتور بازیکنان ونزوئلا تازه روشن شده بود.آنها اختلاف امتیازشان را به عدد ۵ رساندند.۲۰ – ۱۵٫لوزانو سعید معروف را به زمین آورد و همین تغییر باعث شد تا اختلاف سه امتیاز شود.سرمربی ونزوئلا درخواست وقت استراحت کرد تا فشار را از روی تیمش بردارد.

  پس از بازگشت به زمین دوباره خود معروف پشت سرویس ایستاد اما این بار امتیاز به ونزوئلا رسید.در چشم بر هم زدنی شاگردان لوزانو اختلاف امتیاز را به عدد دو رساندند که دوباره سرمربی ونزوئلا درخواست وقت استراحت کرد.پس از بازگشت به زمین سرویس زرینی به تور برخورد کرد تا امتیاز ۲۲ به حریف برسد.

  ۲۲ – ۲۰ ،ونزوئلا.آنها امتیازهای ۲۳ و ۲۴ را هم گرفتند تا اختلاف سه امتیازی شانس آنها را برای بردن ست سوم بالا ببرد.اتفاقی که در نهایت افتاد تا ونزوئلا با نتیجه دو بر یک از ایران پیش بیفتد.

  ست چهارم

  شروع ست چهارم و دوباره امتیاز اول برای ایران.مثل سه ست دیگر این شاگردان لوزانو بودند که امتیازهای نخست را خیلی خوب گرفتند.این بار بر خلاف ست های قبلی بچه ها امتیاز ها را گرفتند اما تلاش زیادی کردند تا به راحتی آنها را از دست ندهند.شاگردان لوزانو از امتیاز ۸ به بعد جریان بازی را در دست گرفتند و ۳ اختلاف امتیاز به وجود آوردند.

  این اختلاف باقی ماند تا اینکه ایران توانست با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ست چهارم را به نفع خودش به پایان برساند.

   

  ست پنجم

  در” ست” پنجم هم امتیازهای اول و دوم به ایران رسید.شاید خود ملی پوشان هم فکرش را نمی کردند که کارشان مقابل ونزوئلا به ست پنجم کشیده شود.شروع خوب بود و ملی پوشان دراین ست پر قدرت تر از ست های دیگر ظاهر شدند و خیلی زود اختلاف امتیاز را به ۵ و ۶ امتیاز رساندند.ایران ۱۳ – ونزوئلا ۷٫می شد گفت که ایران برند این ست و برنده این بازی است.آرمین تشکری امتیاز ۱۴ را گرفت و امتیاز ۱۵ را هم میرزاجانپور گرفت تا ایران آخرین بازی خودش در انتخابی المپیک را با پیروزی پشت سر بگذارد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار