رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۸ | کد خبر : 28035
 • دیدار وزیر دفاع ترکیه از کابل

  به گزارش خبرگزاری وعده صادق به نقل از آناتولی، «فکری ایشیک» وزیر دفاع ترکیه برای انجام دیدارهای رسمی به کابل پایتخت افغانستان سفر کرده است.

  وی در این سفر با «عبدالله خان حبیبی» جانشین وزیر دفاع این کشور در مورد همکاری‌های نظامی دوجانبه و مسائل منطقه ای دیدار و گفتگو کرد.

  ایشیک در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور خود در آستانه نود و پنجمین سال دوستی افغانستان و ترکیه در کابل گفت: برای انتفال اطلاعات، تجارت و تحکیم دوستی دو کشور باید دیدارهای منظم بین مقامات عالی رتبه و بازدیدهای متقابل صورت گیرد.

  وی با اشاره به اینکه افق دید ترکیه در مورد افغانستان شامل مواردی چون٬ مرکزیت پروژه‌های بزرگ زیرساختی در منطقه٬ روابط خوب و حسنه توام با همکاری با همسایگان و برقراری صلح و ثبات در این کشور است٬ تصریح کرد: در این راستا تعهد آنکارا به افغانستان بلند مدت خواهد بود.

  وزیر دفاع ترکیه با تاکید بر نقش کشورش در بازسازی و تامین امنیت و ثبات افغانستان تصریح کرد: کمک‌های ترکیه به افغانستان همانند گذشته در آینده نیز ادامه خواهد داشت. ما مصمم به حمایت از تلاشهای کابل در این راستا هستیم.

  «عبدالله خان حبیبی» جانشین وزیر دفاع افغانستان با اشاره به کمکهای ترکیه برای بالا بردن سطح اموزشی نیروهای امنیتی این کشور تصریح کرد: صدها تن از جوانان افغانستان در حال حاضر مشغول آموزش در ترکیه هستند. دو هفته پیش ۱۱۰ افسر زن از ارتش افغانستان برای آموزش به ترکیه اعزام شدند.

  حبیبی از دولت ترکیه خواست تا به ارایه کمکهای نظامی خود به افغانستان ادامه دهد.

  گفتنی است وزیر دفاع ترکیه با عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی٬ حنیف اتمر٬ مشاور امنیت ملی افغانستان نیز دیدار کرده است.

  انتظار می‌رود ایشیک با اشرف غنی٬ رئیس جمهور این کشور نیز دیدار کرده و از نیروهای نظامی ترکیه مستقر در افغانستان بازدید به عمل اورد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار