رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳ | کد خبر : 28098
 • داستان پر غصه منوریل قم/منوریل امسال هم افتتاح نمی‌شود

  به گزارش وعده صادق به نقل از تسنیم، اگرچه وعده‌ها خبر از افتتاح پروژه منوریل در سال جاری بود اما معاون شهردار قم با وجود موفقیت در آزمایش‌های اولیه منوریل در بهمن ماه، اظهار امیدواری کرد این پروژه تا پایان سال جاری به صورت حداقلی افتتاح شود.

  این در حالی است که به گفته علیرضا قاری قرآن معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم تست منوریل در بهمن ماه با موفقیت انجام شد،  اما قراردادی که آن زمان بسته شده هم اکنون مباحث زمانی و ریالی آن متفاوت شده  است.

  وی افزود: بسیار امیدواریم تا پایان سال بتوانیم به صورت حداقلی آنرا افتتاح و به مردم ارائه کنیم.

  معاون شهردار قم با اشاره به بی تکلیفی منوریل قم اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر قرار است فاز یک این پروژه به طول ۷٫۴ کیلومتر از پارک شوار شمالی تا میدان مطهری اجرا شود.

  ابراهیم نیلیه مدیر‌عامل سازمان قطار شهری قم نیز در توضیح این پروژه گفت: از یک سال پیش واگن ها وارد استان شدند که به علت تصادف دوباره به شرکت مپنا بازگردانده شد که در بهمن ماه با احتیاط نصب و مورد آزمایش قرار گرفت.

  وی نیاز اولیه واگن برای راه اندازی منوریل را ۱۲ رام دانست که دوتای آنها از قبل تهیه شده است که نیاز به تعهد شرکت مپنا در این زمینه وجود دارد.

  مدیرعامل سازمان قطار شهری قم به ساختمان سازی ایستگاه شهید مطهری اشاره کرد و گفت: سه ایستگاه موجود در مسیر فعال و در حال طراحی ورودی‌ها و شهرسازی آن هستیم.

  وی ادامه داد: در تیرگذاری ۹۷ درصد، تاسیسات ۷۵ درصد و در پست برق ۹۷ درصد پیشرفت داشته ایم و ایستگاه‌ها نیز فرهنگیان و رضوی ۷۰ درصد و مطهری ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

  ابراهیم نیلیه عنوان کرد: طبق قرارداد قرار است در اواخر دی ماه کار به اتمام برسد ولی امکان دارد این موضوع چند ماه به تاخیر بیفتد.

  حسن بختیاری نایب رئیس شورای شهر منوریل را داستان غم‌انگیزی دانست که بعد این همه سال تازه یادمان افتاده درباره سوزن‌های آن بحث کنیم و ادامه داد: جای تعجب دارد پس مشاور در این همه سال چکار می‌کرده است و دود این بی توجهی‌ها فقط به چشم مردم و شهرداری رفته است.

  وی در انتقاد به نوع سازه ایستگاه‌ها بیان کرد: ما باید به دنبال کاهش هزینه‌ها باشیم ولی سازه ایستگاه‌های منوریل جای تعجب دارد و خیلی راحت سیما و منظر شهری را خراب کرده‌ایم و با این هزینه ای که برای این ایستگاه  شده راحت می‌توانستیم ده ایستگاه دیگر نیز ایجاد کنیم.

  مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم افتتاح در دی ماه این پروژه را کمی دور از دسترس دانست و گفت: شرکت مپنا تعهداتی در این زمینه به ما داده است ولی چند وقتی است که دیگر پاسخگو نیست و در این رابطه با استاندار هم صحبت‌هایی شده که ایشان قول همکاری در این زمینه را داده‌اند.

  وی تصریح کرد: تا این لحظه مشخص نیست شرکت مپنا چه زمانی واگن‌ها را تحویل می‌دهد و تا زمانی که واگن وارد نشود نمی‌توان زمان دقیقی برای افتتاح به مردم ارائه داد.

  ذاکریان رئیس کمیسیون خدمات شهری نیز درباره منوریل اظهار داشت: در ابتدا قرار بود منوریل تا پردیسان ادامه پیدا کند که بعدا به خاطر مشکلاتی آب رفت و به نظرم فاز یک منوریل بیشتر به شهربازی شبیه است و کاربردی ندارد.

  وی تصریح کرد: شهرداری باید از هم اکنون به فکر گرفتن مشاوری برای بررسی ادامه خط باشد و در این زمینه سازمان قطار شهری هم مقصر است که نتوانسته پا به پای پیمانکاران حرکت کند، شرکت مپنا هر طلبی که از دولت داشت را بابت منوریل از ما گرفت.

  قاری قرآن در انتها خاطرنشان کرد: فاز اول منوریل با امکانات حداقلی افتتاح خواهد شد ولی مطمئنا رد شدن منوریل از جلوی حرم چالش‌هایی را به همراه خواهد داشت.

  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار