• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰ | کد خبر : 28107
 •  به گزارش وعده صادق، دکتر خسرو پیری در بیست و پنجمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور اظهار کرد: اسناد راهبردی پارک‌های علم و فناوری که در آنها ظرفیت‌های مناطق مختلف کشور مورد توجه قرار گرفته‌اند، سال گذشته تهیه و به ‌زودی منتشر خواهد شد.

  وی از روسای پارک‌های علم و فناوری درخواست کرد که با توجه به اسناد راهبردی تهیه شده نسبت به تدوین نقشه راه فناوری در هر استان اقدام کنند. پیری از دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری به ‌عنوان سه حلقه اصلی ایجاد اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: استفاده از ظرفیت علمی و فناوری ایرانیان خارج از کشور به منظور انتقال تکنولوژی و جذب سرمایه‌گذاری یکی از سیاست‌های اصلی وزارت علوم است.

  وی همچنین برنامه‌ریزی برای حضور شرکت‌های صاحب برند در پارک‌های علم و فناوری کشور را از دیگر رویکردهای وزارت علوم برشمرد و بر ضرورت توانمندسازی بخش غیردولتی در تولید علم و فناوری تاکید کرد.

  مدیرکل برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم همچنین کمک به بازاریابی، صادرات و خدمات پس از فروش محصولات فناورانه شرکت‌های دانش بنیان را از دیگر سیاست‌های وزارت علوم عنوان کرد و گفت: گسترش مراکز انتقال تکنولوژی و تجاری‌سازی فناوری که از ارکان اصلی دانشگاه کارآفرین محسوب می‌شود، در دستورکار وزارت علوم قرار دارد.

  پیری خاطرنشان کرد: در راستای گسترش تعاملات بین‌المللی توافقات اولیه‌ای انجام داده‌ایم تا شرکت های دانش بنیان ایرانی در شهریورماه امسال عازم یکی از کشورهای اروپایی شوند و در آنجا در کنار ۹۰ شرکت کشور میزبان، همکاری‌های مشترک خود را آغاز کنند.

  وی از روسای پارک‌های علم و فناوری حاضر در این نشست خواست ارزیابی از شاخص‌های نوآوری پارک‌های خود را هرچه زودتر آغاز کنند و تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی صنعت ما نبود نوآوری و مشکل در فرآیندها و دیدگاه‌های مدیریتی است که باید با کمک مراکز پژوهشی نسبت به رفع این مشکل اقدام کنیم.

  بیست و پنجمین نشست روسای ۳۷ پارک‌ علم و فناوری کشور به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال برگزاری است.

  منبع: ایرنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار