۲۵ ابرنفت‌کش‌ اروپایی و آسیایی در خدمت صادرات نفت ایران/ بیمه کشتی‌‌ها موقتا حل شد

0 1

در حالی صادرات نفت ایران طی ماه‌های گذشته روز به روز در حال افزایش است که ۲۵ ابرنفت‌کش اروپایی و آسیایی در حال صادرات نفت ایران هستند.

به گزارش وعده صادق رویترز مدعی شد؛  بنا به اطلاعات موجود ۲۵ ابر تانکر اروپایی و آسیایی در حال انتقال نفت ایران به بازارهای بین‌المللی هستند.

در ماه آوریل ایران با هدف افزایش صادرات نفت خود به دنبال همکاری با شرکت‌های کشتیرانی خارجی بود و در حال حاضر و با حل شدن موقتی مشکل بیمه کشتی‌ها حدود یک سوم از کل نفت صادراتی ایران توسط نفت‌کش‌های خارجی صادر می‌شود.

به گفته اودیسوس والاتساس مدیر بخش چارترینگ شرکت دایناکوم تانکرز در حال حاضر شرکت‌ها به صورت چارتری نفت ایران را خریداری کرده و به طور کلی در بازار نیز مشکلی با این روند وجود ندارد.

این شرکت یونانی تاکنون سه ابرنفت‌کش خود را به صادرات نفت ایران اختصاص داده است.

در حال حاضر برخی شرکت‌های کشتیرانی خارجی نسبت به ورود به بازار صادرات نفت ایران تردید داشته و یکی از مهمترین دلایل آن باقی ماندن تحریم‌های آمریکا علیه ایران است که استفاده کشور از دلار را همچنان محدود کرده است.

بنا به اطلاعات موجود از کشتیرانی بین‌المللی در حال حاضر ۲۶ تانکر خارجی با ظرفیت حمل ۲۵ میلیون بشکه نفت سبک و سنگین و همچنین سوخت طی دو هفته گذشته درحال انتقال نفت ایران هستند و نفت را از دو ترمینال بندر ماهشهر و جزیره خارک به خارج از ایران صادر می‌کنند.

مشکل بیمه کردن کشتی‌های حامل نفت ایران به طور موقت حل شده و شرکت P&L Clubs که یکی از شرکت‌های بزرگ بیمه‌گر است به تازگی اعلام کرده است که پوشش بیمه نفت‌کش‌های حامل نفت ایران را از ۷۰ میلیون یورو به ۱۰۰ میلیون یورور افزایش داده است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.