رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۹ | کد خبر : 2821
 • دانلود ترتیل تصویری سوره یاسین از قاری نوجوان یوسف کالو

  سوره یس سی و ششمین سوره قرآن است و دارای ۸۳ آیه است.

  نزول

  سوره «یس» نزد تمام مفسّرین مکی است، ابن عباس گوید: مگر یک آیه و آن آیه «وَ إِذا قِیلَ لَهُمْ أَنْفِقُوا مِمَّا رَزَقَکُمُ اللَّه»(آیه – ۴۷) که در مدینه نازل شده است.
  این سوره در ترتیب مصحف سی و ششمین سوره و در ترتیب نزول چهل و یکمین سوره قرآن کریم است که پیش از آن سوره جن و پس از آن سوره فرقان نازل شده است.

  تعداد آیات

  از نظر اهل کوفه هشتاد و سه آیه است و هشتاد و دو آیه از نظر دیگران. اختلاف آن در آیه «یس» است.

  فضیلت سوره

  ابى بن کعب گوید: هر کس سوره یس را براى خداى عزّ و جل قرائت کند خداوند او را آمرزیده و اعطاء کند از اجر و پاداش به او اجر کسى که دوازده مرتبه قرآن را تلاوت کرده و هر مریض و بیمارى که نزد او پس قرائت شود بعدد هر حرفى از آن ده فرشته نازل شود و بر او که در جلوى او به صفها مى‏ایستند و براى او استغفار کنند و در موقع قبض روح او حاضر باشند، و جنازه او را تشییع و بر آن نماز بخوانند و به دفنش نیز حاضر باشند.
  واز انس بن مالک از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله روایت شده که فرمود البتّه براى هر چیزى قلبى است و قلب قرآن سوره یس است.
  و از او از پیامبر صلی الله علیه و آله رسیده که فرمود کسى که بگورستانى وارد شود یس را بخواند خدا در آن روز از عذاب ایشان تخفیف و براى او بعدد امواتى که در آنجاست حسناتى نوشته شود.
  و ابوبصیر از حضرت امام صادق علیه السلام روایت کرده که فرمود، البته براى هر چیزى قلبى است و قلب قرآن سوره یس است پس هر کس در روز پیش از آن که شام کند بخواند در روز آن از حفظ شدگان و روزى داده شدگان باشد تا شب کند و هر کس در شب بخواند پیش از آن که بخوابد خدا بر او هزار فرشته مأمور کند تا او را از هر شیطان پلیدى و از هر آفتى حفظ نماید و اگر در خوابش بمیرد خدا او را در بهشت داخل کند و سى هزار فرشته براى غسل او حاضر و همگى براى او استغفار می کنند و او را تا قبرش تشییع می نمایند…
  و محمد بن مسلم از امام باقر علیه السلام روایت کرده که براى رسول خدا صلی الله علیه و آله دوازده اسم است که پنج اسم آن در قرآن آمده است: محمد، احمد، عبداللَه، یس، نون.

  حضرت محمد (ص) فرمود: به خدا دوست داشتم سوره یاسین در قلب هر یک از افراد امت من جای گیرد.

   

  این تلاوت تصویری ، همراه با ترجمه صوتی است و همچنین برای هر یک از ایات ان تصویر سازی شده است که بر زیبایی ان افزوده است . توصیه میکنیم تا تلاوت را حتما مشاهده بفرمایید .
  با نظرات خود گروه معارف و قرآن وعده صادق را دلگرم کنید
  توجه: نسخه تصویری با مشکل پخش مواجه شده است
  http://dl.vadesadegh.ir/mp3/Media1/yusef-kalo-arrahman990-00[VadeSadegh.ir].mp3
  به همین جهت نسخه صوتی جهت دانلود شما قرآن دوستان عزیز قرار داده شده است که می توانید از لینک جدید دانلود کنید:
     دانلودمستقیم از وعده صادق باحجم: ۹٫۲۲ مگابایت  

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار