رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۱ | کد خبر : 28211
 • سناتور آمریکایی «بن کاردین»:

  محور اصلی سفر «نارندرا مودی» به آمریکا موضوع پاکستان است

  به گزارش خبرگزاری وعده صادق به نقل از «داون نیوز»، «بن کاردین» سناتور دموکرات آمریکایی گفت: محمور اصلی گفتگوهای «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در سفر به آمریکا پاکستان است. آمریکا قصد دارد بدون نارضایتی اسلام آباد روابط دوجانبه خود با هند را افزایش دهد.

  وی در ادامه افزود: سفر نارندرا مودی در بهبود اوضاع امنیتی منطقه  و نیز افزایش روابط دوجانبه با پاکستان اهمیت بسزایی دارد.

  «نارندرا مودی» نخست وزیر هند سفری سه روزه خود به آمریکا را از ششم ژوئیه شروع می کند. در این سفر سه روزه به آمریکا نارندرا مودی روز نخست از آرامگاه سربازان گمنام دیدن خواهد کرد و «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا وی را همراهی خواهد کرد.

  هفتم ژوئیه مودی در کاخ سفید با «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا دیدار خواهد کرد و هشتم ژوئیه در اجلاس مشترک کنگره آمریکا سخنرانی خواهد داشت. مودی پنجمین نخست وزیر هندی است که در کنگره آمریکا سخنرانی خواهد کرد و  پس از آن راهی مکزیک خواهد شد.

  لازم به ذکر است نارندرا مودی در سفر خود به آمریکا با سرمایه داران آمریکایی نیز دیدار خواهد کرد تا این سرمایه گذاران را تشویق به سرمایه گذاری در هند کند. سرمایه گذاران آمریکایی در سال ۲۰۱۴ مبلغ ۲۸ میلیارد دلار در هند سرمایه گذاری کرده اند. در سال گذشته میلادی ۳۰ شرکت آمریکایی ۱۵ میلیارد دلار در هند سرمایه گذاری کرده اند امکان دارد توافقنامه سرمایه گذاری ۲۷ میلیاردی ۵۰ شرکت آمریکایی در هند نیز به امضا برسد.

  احتمال می رود در سفر نارندرا مودی به آمریکا توافقنامه های مهم دفاعی بین دو کشور به امضا برسد.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار