• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۳ | کد خبر : 28332
 • محققین دانشگاه «ام آی تی» آمریکا با استفاده از الگوریتم منحصر به فردی یک گام به تشخیص شکل سیاه چاله ها نزدیک تر شدند.

  این روش جدید «بازسازی مداوم تصویر با وضوح بالا» نام دارد که اطلاعات توسط امواج تلسکوپ هایی که در سیارات قرار دارند به دست می آید و سپس این تصاویر در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا اولین تصویر سیاه چاله به وجود آید.

  البته با بکارگیری تلسکوپ های مستقر بر روی زمین، امکان رصد سیاه چاله غیر ممکن است. به گفته محققین دانشگاه «ام آی تی»، نزدیک ترین سیاه چاله به زمین بسیار کوچک است و گرفتن عکس از آن امکان ندارد به دلیل اینکه معادل گرفتن تصویر یک انگور بر روی ماه است که گرفتن چنین تصویری با جزیئات نیازمند داشتن تلسکوپی به اندازه کره زمین است.

  به عبارت دیگر برای گرفتن عکس از یک سیاه چاله به تلسکوپی نیاز است که دارای قطری به اندازه ۱۰ هزار کیلومتر باشد.

  از این رو محققین آمریکایی برای حل این مسئله قرار است از سیگنال های رادیویی و اندازه گیری سیاه چاله از نقاط مختلف جهان بپردازند. در این پروژه ۶ رصد خانه همکاری خواهد کرد.

  فرکانس های رادیویی با رفتن به غبارهای کهکشانی به جمع آوری اطلاعات و گرفتن تصاویر از سیاه چاله ها می کنند و با قرار گرفتن در الگوریتم جدید می توان شکل آنها را بازسازی کرد.

  به گفته محققین با گرفتن تصاویر از سیاه چاله ها و محیط اطراف آن می توان نظریه «نسبیت» انیشتین را اثبات کرد.

  قرار است اجرای این پروژه از بهار سال آینده آغاز شود.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  «ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت» صدای اصلاح‌طلبان و حامیان روحانی را هم در آورد/ شعار «دولت پاسخگو» توخالی از آب درآمد! جزئیات نحوه استفاده از موبایل به جای کارت بانکی پایه همه بیانات رهبری تحول بنیادین در حوزه است صعود تیم فوتبال جوانان ایران به جام‌جهانی/ دو گام تا قهرمانی آسیا عمر البشیر با پادشاه عربستان دیدار کرد تصاویر/صفحه نخست روزنامه‌‌های سه‌شنبه چهارم آبان مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه انتشار بخشی از سخنان جهانگیری در همایش ملی روز روستا+اینستاپست ۱۵سازمان و حزب سیاسی در کردستان عراق خواهان خروج ترکیه ازعراق شدند صالحی امیری برنامه‌های خود برای تصدی وزارت ارشاد را اعلام کرد تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور توضیحات سفیر ترکیه در رابطه با تیراندازی در نزدیکی سفارت ایران در آنکارا همگان باید دعاگوی حضرت آمنه(س) باشند که در دامن خود، حضرت محمد(ص) را تربیت کردند جایزه سال «چتم هاوس» به ظریف و کری رسید هفت منطقه دیگر در شمال موصل آزاد شد عکس/باغ دانشمندان واکنش سخنگوی ناجا به خبر کشته‌شدن کوله‌بران هواووی به دوربین میت ۹ خود افتخار می کند جهان در سال ۲۰۴۵ با ذهن کنترل می‌شود ۲ فیلم ایرانی نامزد جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک شدند