• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۶ | کد خبر : 28430
 • به گزارش “وعده صادق“، معاون و سخنگوی سابق وزارت امور خارجه ، در خصوص قانون الزام دولت به پشگیری خسارات ناشی از جنایات امریکا با بیان اینکه این مسئله ارتباطی با برجام ندارد، تصریح کرد: امریکایی هاعملا برجام را نقض کرده اند و اگر ما اقدامی برای احقاق حقوق خود انجام دهیم، ارتباطی با نقضِ برجام ندارد.

  حمیدرضا آصفی این قانون را عزت مندانه توصیف کرد و افزود: این قانون تکلیف مضاعفی بوجود می آورد و از این حیث شاسیته و پسندیده است.

  وی ادامه داد: در پرتو این قانون دولت خود را مکلف به پیگیری این مهم می کند، البته دولت ها بدون این قانون نیز خود را مسئول به مقابله با اقدامات خصمانه خارجی می دانند.

  آصفی یادآور شد: دولت امریکا از ابتدای انقلاب اسلامی از هیچ اقدامی علیه مردم ایران فروگذار نکرده، اقدامی که امریکایی ها در رابطه با ایرباس ایرانی کردند، بر همگان روشن است ولی موضوع انفجار محلِ اتباع امریکایی مبهم است.

  وی با بیان اینکه در مقابل امریکا هیچ جای کوتاه آمدن نیست، ادامه داد: راه کارهای مختلف راباید در نظر گرفت، هم موضوعات قانون و محاکم داخلی و بین المللی را دید و به این اقدامات نباید اکتفا کرد.

  آصفی با بیان اینکه این مسئله ارتباطی با برجام پیدا نمی کند، تصریح کرد: امریکایی ها با اقداماتی که در حوزه تحریم ها انجام داده اند، عملا برجام را نقض کرده اند و اگر ما اقدامی برای احقاق حقوق خود انجام دهیم، ارتباطی با برجام ندارد.

  مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار