رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۴ | کد خبر : 28481
 • وال‌استریت‌ژورنال:

  جزئیات سفارش ۲.۴میلیارد دلاری ایران برای خرید کشتی از کره جنوبی

  به گزارش وعده صادق به نقل از وال استریت ژورنال، منابع آگاه گفتند، خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت نفت فراساحل ایران به توافقاتی مقدماتی با شرکت‌های کشتی سازی کره جنوبی برای ساخت کشتی و سکوهای نفتی به‌ارزش حدود ۲٫۴ میلیارد دلار دست یافته‌اند.

  این توافقات بخشی از تلاش‌های ایران برای بازگشت به صنعت کشتیرانی بین المللی پس از لغو تحریم‌های غرب است، اما به‌گفته منابع آگاه، تکمیل این سفارشات ثبت‌شده، بستگی به تأمین مالی‌ای خواهد داشت که ایرانی‌ها هنوز نتوانسته‌اند آن را تضمین نمایند.

  یک منبع مطلع گفت: «ایرانی‌ها تلاش دارند ۲۰ درصد رقم قرارداد را از طریق قراردادهای نفتی بین‌دولتی بپردازند تا سفارشات نهایی شود».

  اگر قراردادهای نفتی با سئول به سرانجام برسد، دولت کره می‌تواند تضمین‌های لازم را برای پرداخت پول به شرکت‌های کشتی سازی بدهد.

  یک منبع دیگر گفت، گزینه‌های دیگر برای پرداخت پول این سفارشات در حال بحث است و وی انتظار دارد این سفارشات تا پایان تابستان تکمیل شود.

  قیمت هر تانکر حمل فرآورده‌های نفتی حدود ۳۰ میلیون دلار و کشتی‌های فله‌بر حدود ۲۰ میلیون دلار است.

  خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ناوگان کشتیرانی خود از کشتی‌های کانتینری، کشتی‌های فله‌بر و تانکر استفاده می‌کند. این شرکت یادداشت تفاهمی را با شرکت هیوندای میپو داک یارد برای ساخت ۱۰ تانکر حمل فرآورده‌های نفتی و حداقل ۶ کشتی فله‌بر امضا کرده است.

  به‌گفته منابع آگاه: «در حالی که آنها دارند ناوگان خود را مدرنیزه می‌کنند، ایرانی‌ها دارند کشتی‌هایی را از کشتی داران یونانی و سایر کشتی داران برای حمل بار اجاره می‌کنند… اجاره کشتی همچنان بخش بزرگی از فعالیت‌های آنها را حداقل برای ۳ سال دیگر تشکیل خواهد داد».

  یک منبع دیگر گفت: خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همچنین در حال مذاکره با شرکت هیوندای برای ۶ کشتی کانتینری ۱۴۵۰۰ هرکدام به‌قیمت حدود ۱۱۵ میلیون دلار است. شرکت کشتیرانی دالیان چین نیز در رقابت برای ثبت سفارش ساخت کشتی از طرف ایرانی است.

  شرکت نفت فراساحل ایران نیز که یکی از شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران است در حال مذاکره برای سفارش ساخت حداقل ۵ سکوی جک‌آپ با شرکت کشتی سازی و مهندسی دریایی دوو هرکدام به‌ارزش حدوداً ۲۰۵ میلیون دلار است.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار