رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۶ | کد خبر : 28483
 • قائم‌مقام کمیته‌امداد: پرکردن فاصله طبقاتی از عهده دولت خارج است

  سیدمنصور برقعی عصر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیران‌کل کمیته امداد هرمزگان اظهار کرد: حل مساله فقر و شکل حمایت اجتماعی یکی از اصلی‌ترین مسائل برای همه نظام‌های سیاسی است.

  وی با اظهار اینکه مساله فقر در تدوین برنامه پنجم نیز به‌عنوان یک موضوع حائز اهمیت مطرح بود، افزود: با وجود خوداتکایی دینی و اعتقادی و نگاهی که کمیته امداد به مسائل اقتصادی و اجتماعی دارد با یک حرکت مردمی امکان حل مساله فقر و کاهش فاصله طبقاتی در جامعه وجود دارد.

  قائم مقام کمیته امداد کشور با بیان اینکه مشکلاتی مانند حاشیه‌نشینی در سایر کشورها به وقوع پیوسته و خانه‌هایی که بر روی زباله‌ها ساخته شده بر اثر باران‌های شدید سیل‌آسا و رانش زمین فرو می‌ریزد، تصریح کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی مانند سایر کشورها تلاش زیادی برای حل مساله فقر و نوع حمایت اجتماعی انجام شده و به عنوان دغدغه‌ای مهم برای همه دولت‌ها مطرح بوده است.

  برقعی ادامه داد: اگر بهترین شبکه‌های اجتماعی و حمایتی نیز تشکیل شوند و نتیجه آن از بین رفتن خانوارها و نسل‌ها باشد، نشان‌دهنده این است که به آموزه‌های الهی و دینی پایبند نبوده و مردم را در حل مسائل شرکت نداده‌ایم.

  وی با بیان اینکه کمیته امداد به‌عنوان یکی از دستگاه‌هایی که از امام راحل یادگار مانده است، گفت: پرکردن فاصله طبقاتی به‌هیچ‌وجه از عهده یک دستگاه و نهاد، دولت و حتی حکومت ساخته نیست، بلکه نیاز است آمادگی لازم را در مردم ایجاد کنیم.

  قائم مقام کمیته امداد کشور با بیان اینکه سیستم‌های حمایتی و وزارتی بهتر از کمیته امداد در دنیا ایجاد شده اما هنوز نتوانسته به خوبی جواب دهد و بعضا متلاشی شدن نظام خانواده و از بین رفتن نسل از نتایج این سیستم‌های حمایتی در برخی کشورها بود، تاکید کرد: این نهاد حمایتی در جهت تبیین و نهادینه کردن نقش برجسته و موثر حرکت گسترده مردمی در حل مساله فقر و کاهش فاصله طبقاتی و ایجاد شبکه اجتماعی بیش از پیش کند.

   

   

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار