• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۵ | کد خبر : 28599
 • به گزارش وعده صادق، ولی الله سیف در نامه ای از مدیران عامل بانک‌ها خواستار اختصاص حداقل ۱۰ درصد تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط شد.

  رئیس کل بانک مرکزی در نامه ای خطاب به مدیران عامل بانک ها و موسسات اعتباری خواستار اعطای حداقل ۱۰ درصد تسهیلات بانکی به بنگاه های کوچک و متوسط برای ایجاد اشتغال، افزایش تولید و رونق اقتصادی شد.

  سیف در این نامه تاکید کرده است: مدیریت و توزیع منابع در استان‌های مختلف به نحوی صورت‌ گیرد تا کمبود منابع برخی استان‌ها از طریق منابع مازاد سایر استان‌ها تامین شود. این نامه در پی جلسه چهار ساعته مدیران عامل بانک ها با رئیس کل بانک مرکزی در زمینه اقدامات عملی نظام بانکی با موضوع اقتصاد مقاومتی، ارسال شده است.

  متن نامه به این شرح است:

  «بسمه تعالی
  احتراماً، پیرو مذاکرات انجام شده در جلسه مورخ ۱۳۹۵.۰۳.۱۷ در ارتباط با اولویت‌های تسهیلاتی نظام بانکی، از آنجا که اعطای تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط بیشترین تأثیر را در ایجاد اشتغال، افزایش تولید و رونق اقتصادی دارد، اولویت اصلی بانک‌ها در سال‌جاری تأمین مالی این بنگاه‌ها خواهد بود.

  ویژگی‌ها و نوع فعالیت بنگاه‌های کوچک و متوسط باعث می شود اثربخشی اعطای تسهیلات به آنها در مقایسه با بنگاه‌های بزرگ به مراتب بیشتر باشد لذا لازم است به منظور تحقق اهداف اصلی اقتصادی دولت مبنی‌ بر خروج از رکود و دستیابی به رشد اقتصادی حداقل ۵ درصد در سال‌جاری این امر مورد اهتمام جدی همکاران محترم در نظام بانکی کشور قرار‌ گرفته و منجر‌ به استفاده کامل از ظرفیت‌های قابل توجه نظام بانکی در دستیابی به اهداف مورد‌ نظر شود.

  براساس پیش بینی انجام شده تأمین مالی بنگاه های مزبور، با توجه به عملکرد شبکه بانکی کشور در سال گذشته و توان تسهیلات‌دهی بانک‌ها در سال جاری، با تخصیص حدود ده درصد از تسهیلات اعطایی قابل انجام خواهد بود. بر این اساس مشکلی تحت عنوان کمبود منابع وجود نداشته و به منظور تحقق اهداف مورد نظر و جلوگیری از ایجاد شائبه عدم همکاری شبکه بانکی در اجرای طرح یادشده، مقتضی است مدیریت و توزیع منابع در استان‌های مختلف به نحوی صورت‌ پذیرد تا کمبود منابع برخی استان‌ها از طریق منابع مازاد سایر استان‌ها تامین شود.

  در خاتمه نیز به منظور ارزیابی نتایج حاصل از اجرای طرح مورد نظر لازم است اطلاعات مربوط به تسهیلات اعطایی به بنگاه‌های کوچک و متوسط در چارچوب دستورالعمل مربوط و سایر موارد در سال‌جاری در اسرع وقت برای این بانک ارسال‌شود.»

  منبع: مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک/کسب سود کلان از اجناس بی‌کیفیت بیکاری، معضل بزرگ کشور/ نمی‌توانیم پاسخگوی متقاضیان کار باشیم عکس/ رونمایی از شاسی بلند جدید پژو برندگان این مسابقه به کام مرگ می روند +تصاویر سخنان روحانی در همایش روز ملی روستا و عشایر رواج پدیده چند شغلی در کشور/ حداقل حقوق با تورم رشد نکرد از گلایه یک رفیق سابق از نالوطی‌گری روحانی تا تدبیری برای حرف آخری غیر از پول و قدرت برای انتخابات در راه خدمت گاهی نیاز به تثبیت و گاهی نیز تغییر مدیر است درخواست چهره های شناخته شده کشور برای اعزام به سوریه/ معرفی مداحان متقاضی به نیروی قدس سپاه بارش باران در جاده های شمالی و اردبیل آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم ، زنجان سیاهی لشکر های «زوری» در سفر انتخاباتی روحانی! مقصد:خمین عکس/ بازداشت داعشی‌ها در موصل اگر با این ساعت خواب بمانید ۱۰۰ دلار از دست می دهید+ عکس از بلایی که فانی سر آموزش و پرورش آورد تا بلایی که سر فانی آوردند! مهمترین رویدادهای خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه فیلم/ آمریکا خبر دارد که اسرائیل چند کلاهک هسته ای دارد پیامدهای ازسرگیری روابط سوریه و مصر دولت به دنبال تغیرات وزرای ناکارآمد نیست بلکه پیگیر تغییر در نقاط رای ساز است/ مسئولان باید پاسخگوی فساد صندوق ذخیره فرهنگیان باشند ایران خواستار پاسخگویی آمران و عاملان بمباران مردم بی‌گناه کرکوک شد