رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۲ | کد خبر : 28806
 • انگلیس به نظامیان عربستانی آموزش شکنجه می دهد

  به گزارش وعده صادق، سند داخلی پلیس انگلیس براساس قانون آزادی اطلاعات نشان داد که شماری از نیروهای پلیس عربستان در دانشکده پلیس انگلیس در زمینه تحقیقات جنایی و استفاده از فناوری جدید شکنجه زندانیان سیاسی آموزش می بینند.

  این سازمان اعلام کرد: سند داخلی نشان داد قرارداد طولانی مدت میان دو کشور انگلیس و عربستان و تداوم آن حتی پس از اقدامات وحشیانه مقامات عربستانی در سرکوب انقلاب های بهار عربی ۲۰۱۱ منجر به شکنجه ده ها تن از جوانان تظاهرکننده عربستانی و اعدام آنها شد.

  این سازمان افزود: دانشکده پلیس انگلیس به عربستان در زمینه توسعه برنامه های آموزشی خود که در سال ۲۰۰۹ آغاز شد شامل آموزش راه های مبارزه با جرائم الکترونیکی ، تحلیل نوارهای ضبط شده تلفنی و شکستن کد لوح های فشرده کمک کرد.

  براساس گزارش سازمان حقوقی ریبریف ؛ مقامات دانشکده انگلیس اعتراف کردند این آموزش ها خطرناک است و مهارت هایی که نظامیان عربستانی آموزش می بینند در شکنجه افراد یا نقض حقوق بشر استفاده می شود.

  این سازمان افزود: آموزش نظامیان عربستانی درآمدزایی خوبی برای دانشکده پلیس انگلیس که مدعی مشارکت حرفه ای با وزارت کشور عربستان است ؛ دارد.

  چندی پیش یک نوجوان تظاهرکننده عربستانی در میان ۴۷ زندانی مخالف عربستانی توسط رژیم آل سعود کشته شد. این درحالی است که مقامات عربستانی آل نمر ۱۷ ساله را در سال ۲۰۱۲ به بهانه مشارکت در اعتراض مردمی وتشویق دوستان خود به پیوستن به معترضان به اعدام محکوم کردند.

  عربستان تاکنون چندبار از سوی سازمان های بین المللی حقوق بشری ناقض صریح حقوق بشر شناخته شده است.

  منبع: ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار