رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰ | کد خبر : 28903
 • قطر سفیر آمریکا را احضار کرد

  به گزارش وعده صادق به نقل از سایت اینترنتی النشره، وزارت خارجه قطر اعلام کرد که احضار سفیر آمریکا در دوحه که از دو سال قبل این پست را برعهده دارد، در پی انتشار فایل ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفت و قطر از سفیر آمریکا خواست تا در مورد این فایل توضیح دهد.

  در این ویدئو دو نظامی زن و مرد آمریکایی نشان داده‌ می‌شوند که در کنار پرچم‌های آمریکا و قطر ایستاده‌اند و آنها به پرچم قطر اشاره می‌کنند و می‌خندند. سرباز مرد می‌گوید که او و همکارش در مکانی هستند که نامش..، و سپس عبارت مبهمی را می‌گوید. سرباز زن نیز از او می‌خواهد تا جدی باشد و آن دو مجددا می‌خندند.

  مکان ضبط این فیلم یا زمان آن مشخص نیست. این فیلم با انتقادهای کاربران قطری در پایگاه‌های اجتماعی مواجه شده است. روزنامه قطری العرب نیز نوشته است که در این فایل به پرچم قطر اهانت شده است.

  با توجه به اینکه صدها نیروی آمریکایی هم‌اکنون در قطر مستقر هستند و پنتاگون در این کشور کوچک حوزه خلیج فارس یکی از بزرگترین پایگاه‌های نظامی دائم خود را مستقر کرده، احتمال می‌رود این ویدئو در خاک قطر ضبط شده باشد.

  در همین حال، دانا شیل اسمیت، سفیر آمریکا در قطر اعلام کرد که پس از انتشار این فایل از دولت قطر عذرخواهی کرده است.

  وی گفت: من از دولت قطر عذرخواهی کردم و از فرماندهی نظامی آمریکا خواستم تا در این خصوص تحقیقاتی را به عمل آورد و تدابیر لازم را اتخاذ کند.

  سفیر آمریکا در قطر خاطرنشان کرد: مطمئن باشید که آن سربازان خود و نه دولت قطر را تمسخر می‌کنند.

  انتهای پیام

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار