رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۶ | کد خبر : 29081
 • «روسف» برای برگزاری انتخابات زودهنگام اعلام آمادگی کرد

  به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از رویترز، «دیلما روسف» رئیس جمهور تعلیقی برزیل در آخرین اظهارنظر خود پس از تصمیم سنا به برکناری وی از قدرت برای یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه، اعلام کرد در صورتیکه پس از رفع اتهام سوء استفاده مالی به جایگاه پیشین خود باز گردد، دستور برپایی همه پرسی با موضوع برگزاری انتخابات زودهنگام را صادر خواهد کرد.

  لازم به ذکر است، چنانچه روسف از اتهام سوء استفاده از بودجه دولتی برای تامین هزینه ستاد انتخاباتی خود مبرا شود، دوباره با مجوز مجلس سنا برای اتمام دوره ریاست جمهوری خود تا سال میلادی ۲۰۱۸ به قدرت باز خواهد گشت.

  ناگفته نماند که پیشنهاد روسف برای برگزاری همه پرسی برگزاری انتخابات زودهنگام، از سوی بسیاری از صاحبنظران راهکاری برای برون رفت از بحران فعلی است چرا که به این ترتیب طبقه سیاسی آلوده به فساد مالی را با رای مردمی تطهیر می کند.

  اظهارات روسف در حالی ایراد شد که دیروز جمعه خیابان های چندین شهر برزیل صحنه حضور طرفداران وی در اعتراض به ریاست جمهوری «میشل تمر» معاون پیشین او بود – کسی که از سوی دولت تعلیقی به دسیسه چینی و تلاش برای کودتا متهم است.

  با این حال، برخی نظرسنجی ها نشان می دهد که یک نفر از هر ۱۰ نفر برزیلی به دیده مثبت به ریاست جمهوری موقت تمر نگاه می کند و اکثر مردم خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در سال جاری میلادی (۲۰۱۶) هستند. علاوه بر این گفته می شود که دو سوم برزیلی ها با طرح استیضاح روسف موافق هستند.

  این در حالیست که روسف در توضیح پیشنهاد اخیر خود می گوید که باید برای حصول نظامی قانونمند که اعتبار آن به واسطه روند استیضاح مغشوش شده است، با مردم مشورت کرد./ مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار