• تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۵ | کد خبر : 29173
 • به گزارش وعده صادق ،به گفته وی قبلاً به‌طور متوسط مردم هر ۴ سال یک‌بار پی سی‌های خود را آپگرید می‌کردند اما اینک این رقم به ۶ سال رسیده است.

  وضعیت به‌روزرسانی تبلت ها نیز از پی سی بدتر شده و حتی «به‌روزرسانی کُند» یقه آیفون اپل را نیز چسبیده و یکی از دلایل افت فروش محصولات اپل شده است. از سوی دیگر مردم امروزه معتقدند یک گوشی اندرویدی ۲۰۰ دلاری همان کار آیفون ۷۰۰ دلاری را انجام می‌دهد.

  نگاه کردن یوتیوب، موسیقی آنلاین و … را با هر گوشی ارزان یا گران‌قیمتی می‌توان انجام داد.

  این روزها وب اپلیکیشن ها هستند که حرف اول را می‌زنند و نه سخت‌افزار.

  آمازون و گوگل دو دلیل عمده انی مثال هستند که عملاً باعث شده‌اند تا چرخه به‌روزرسانی سخت‌افزاری دنیای آی تی کُند شود.

  گوگل با کروم کست ۳۵ دلاری و آمازون با اسپیکر هوشمند «اکو» توانسته‌اند اغلب نیازهای کاربران را پاسخ دهند و دلیل به‌روزرسانی سخت‌افزاری کاربران را به حداقل برسانند.

  به همین دلیل گفته می‌شود هسته بیزینس آمازون و گوگل باعث شده تا کشتن ابزارهای فناورانه کُند شود و به‌اصطلاح آنها دست به آرام کُشی ابزارهای فناورانه زده‌اند که این عامل باعث شده تا سازندگان سخت‌افزاری از این راه دچار آسیب شوند.

  اپل کمپانی سخت افزاربیس است و گوگل و آمازون وب به یس هستند و به همین خاطر ضرر و زیان متوجه اینتل و اپل می‌شود و نه گوگل و آمازون!

  مردم این روزها با اپ اوبر به تاکسی‌سرویس موردعلاقه خود دست پیدا می‌کنند، با اسپاتیفای موسیقی گوش می‌دهند و پیتزا دومینو سفارش می‌دهند و همه این کارها با پلتفرم الکسای آمازون و اکوی آمازون انجام می‌شود و دیدن فیلم و گوشی دادن به موسیقی نیز با کروم کست ۳۵ دلاری گوگل انجام می‌شود و بنابراین دلیلی برای به‌روزرسانی سخت‌افزاری دیده نمی‌شود. آمازون از روی محصول سخت‌افزاری «اکو» درآمدزایی نمی‌کند، بلکه از روی سرویس‌های ارائه‌شده با اکو پول‌سازی می‌کند.

  از سوی دیگر تفاوت زیادی میان آیفون ۵ و ۶ دیده نمی‌شود و کاربران ترجیح می‌دهند گوشی خود را نگه‌دارند و اگر آیفونی متفاوت آمد، گوشی خود را عوض کنند.

  اما به عقیده کارشناسان قاتل بعدی گوشی هوشمند، پی سی یا تبلت محصولاتی مانند تسلا است که با اتومبیل خودران و محصولات جانبی گام جدیدی را علیه همه آنها برداشته است.

  دنیای آی تی در دهه آینده دنیای اینترنت اشیاء است و کمپانی‌هایی موفق خواهند شد که از هم‌اینک گام‌های استواری در این راه بردارند./خبر آنلاین

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار