رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۸ | کد خبر : 29189
 • استان تهران دارای بیشترین آمار تلفات قرص برنج

  به گزارش وعده صادق از سازمان پزشکی قانونی کشور، از کل تلفات قرص برنج در سال گذشته، ۳۳۶ تن مرد و ۱۷۷ تن زن بودند؛ به عبارت دیگر در سال ۹۴ ، ۵۱۳تن جان خود را بر اثر مصرف قرص برنج از دست دادند؛ این در حالی است که در سال ۹۳، این میزان به ۶۳۶ تن می رسید.

  این گزارش افزود: استان تهران در سال ۹۴ با ۱۱۳ فوتی، بیشترین آمار تلفات قرص برنج را داشت و پس از آن استان گیلان با ۷۶ و مازندران با ۶۰ فوتی در رتبه های بعدی تلفات قرص برنج قرار گرفتند؛ همچنین آمار مسمومیت با قرص برنج طی سال گذشته در شمار قابل توجهی از استان‌ها کمتر از ۹ تن گزارش شده است.

  بر اساس این گزارش در فروردین ماه امسال هم آمار مسمومیت با قرص برنج در کشور ۲۴٫۵ درصد کاهش یافت و از ۴۹ فوتی در فروردین سال ۱۳۹۴ به ۳۷ فوتی در فروردین امسال رسید.

  این گزارش می افزاید: طی پنج سال گذشته (۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴) در کشور ۲ هزار و ۸۷۱ تن بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست دادند که بیشترین آن با ۶۶۱ فوتی در سال ۱۳۹۲و کمترین آن با ۴۶۳ فوتی در سال ۱۳۹۰ به ثبت رسیده است.

  آلومینیوم فسفات که از آن برای ضد عفونی کردن و جلوگیری از آفت زدگی محصولاتی همچون برنج مورد استفاده قرار می گیرد به نام های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) مصرف می شوند که در ایران به نام قرص برنج مشهور است.

  مصرف این قرص ظرف مدت سه تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال می کند و فرد به طرز دردناکی خواهد مرد. در صورتیکه فرد، قرص برنج را بخورد یا بوی آن را استشمام کند دچار مسمومیت خواهد شد که اگر سم از بدن او خارج نشود، مرگش حتمی است./ایلنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار