وزیرصنعت: بسیاری از کارخانه‌های کشور تعطیل شده‌اند

0 0

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حل مشکلات اقتصادی به‌عهده بنگاه‌های فعال در این حوزه بوده و باید به آن مبادرت داشته باشند

به گزارش وعده صادق محمدرضا نعمت‌زاده بعد از ظهر امروز در نشست خبری که پس از افتتاح فولاد سپاهان برگزار شد، اظهار داشت: منطقه سنگان دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه اشتغال و درآمدزایی بوده و در سال‌های گذشته اقدامات مناسبی در حوزه بهره‌برداری از آنها انجام نشده بود، اما هم‌اکنون به‌همت مردم و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده تبدیل به یکی از مناطق بسیار مهم در اقتصاد شده است.

وی با اشاره به وظایف بنگاه‌های اقتصادی، خاطرنشان کرد: رسیدگی به مسائل اقتصادی از جمله اشتغالزایی و درآمدزایی از وظایف این قشر بوده که باید به آن مبادرت داشته باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در طول چند سال گذشته بسیاری از کارخانه‌ها در کشور تعطیل شده بود اما واحدهای خواف و سنگان به فعالیت خود ادامه داده و تولید ثروت داشته‌ و به رشد اقتصادی منطقه کمک کرده‌اند.

نعمت‌زاده با بیان اینکه تأمین زیرساخت‌های منطقه سنگان یک موضوع بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون با احداث واحدهای کنسانتره و گندله‌سازی پیشرفت‌های زیادی در این بخش به وجود آمده که امید می‌رود این روند ادامه‌دار باشد.

وی با تأکید بر اهمیت حفظ محیط زیست در فعالیت‌های صنعتی، اعلام کرد: ۳۰ هکتار زمین در اختیار شرکت سپاهان قرار گرفته تا به فضای سبز تبدیل شود.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.