• تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۰ | کد خبر : 29296
 • به گزارش وعده صادق به نقل از پایگاه خبری مدی پرس عراق، سرتیپ رائد شاکر جودت در گفتگو با این خبرگزاری گفت : این تونل ها در منطقه بوعیسی درناحیه عامریه در۲۲ کیلومتر جنوب فلوجه منهدم شده است.

  منابع خبری افزودند: گروهک تروریستی داعش از این تونل ها برای فرار و تحرکات خود از منطقه ای به منطقه دیگر استفاده می کرده است.

  فرمانده نیروی پلیس اتحادیه عراق تاکید کرد : گروهک تروریستی داعش در هر منطقه ای از عراق که اشغال می کرد، اقدام به ساخت تونل های زیرزمینی می کرد تا تحرکات این گروه پنهان بماند، اما نیروهای مشترک ارتش این تونل ها را شناسایی و سپس پر کردند.

  در آخرین تحولات عراق، ‘خالد العبیدی’ اعلام کرد یگان هشتم عراق توانست دو منطقه الصبیحات و الفلاحات در غرب فلوجه را از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد کند.

  نیروهای عراقی پس از گذشت ۳۰ ماه، سرانجام جمعه شب به ۴۰۰ متری مرکز شهر فلوجه در ۵۵ کیلومتری غرب بغداد رسیدند و گزارش های رسیده حاکی است، نبردهای سنگینی میان نیروهای عراقی و داعش در مناطق مختلف این شهر جریان دارد.

  فرمانده عملیات مشترک عراق روز شنبه اعلام کرد : عملیات آزاد سازی مرکز شهر فلوجه از اشغال داعش امروز کلید خورده است.

  این مرکز فرماندهی پنجشنبه گذشته نیز (۲۰خرداد) نیز از رسیدن تیپ زرهی به جبهه شرقی و جنوبی فلوجه برای مشارکت درعملیات آزاد سازی این شهر خبر داده بودند.

  حیدر العبادی نخست وزیرعراق ۲۳ ماه می (سوم خرداد) آغاز عملیات نظامی برای آزاد سازی شهر فلوجه را صادر کرده بود.

  طی علمیات آزاد سازی فلوجه، دو شهر راهبردی الکرمه و الصقلاویه از توابع فلوجه و نیز تعدادی از بخش ها و روستاها ی این مناطق به دست نیروهای نظامی و بسیج مردمی عراق آزاد شد.

  منبع: ایرنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد