• تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۵ | کد خبر : 29517
 • به گزارش وعده صادق به نقل از المیادین، نیروهای عراقی در ادامه عملیات آزادسازی موصل، روستای خرائب جبر را از چنگال تروریستهای داعشی آزاد کرده و به پیشروی خود به سمت روستای الحاج علی در جنوب موصل ادامه دادند.

  فرماندهی عملیات آزادسازی نینوا صبح امروز یکشنبه عملیاتی نظامی برای آزادسازی دو روستای خرائب جبر و الحاج علی از توابع منطقه القیاره در جنوب موصل را آغاز کرد.

  گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم خرداد (۱۰ ژوئن ) سال ۱۳۹۳ به موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق واقع در ۴۰۰ کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد.

  فرماندهی عملیات مشترک عراق روز پنج شنبه پنجم فروردین از آغاز فاز نخست عملیات آزادسازی نینوا خبر داد و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی چندین منطقه را از چنگال تروریستهای داعشی آزاد کرده اند.

  آزادسازی محله الشهداء یکم در فلوجه

  و خبر دیگر اینکه فرماندهی عملیات فلوجه در استان الانبار از آزادسازی محله الشهداء یکم در جنوب این شهر خبر داد.

  از سوی دیگر ارتش عراق روستاهای عرب هراط، منطقه الشیتی، و منطقه الذبیان در مناطق زوبع در فلوجه را از چنگال تروریستهای داعشی آزاد کرد.

  وزیر دفاع عراق: نبرد فلوجه به پایان خود نزدیک شده است

  خالد العبیدی وزیر دفاع عراق تاکید کرد که نبرد فلوجه به پایان خود نزدیک شده است.

  وی افزود یگانهای نظامی می توانند شهر فلوجه را طی چند روز آزاد کنند اما با توجه به اینکه داعش غیر نظامیان را به گروگان گرفته است، تحقق چنین امری با مانع مواجه می شود.

  العبیدی گفت که نیروهای امنیتی و ارتش عراق در همه محورهای عملیات آزادسازی فلوجه به اطراف این شهر رسیده اند.

  وزیر دفاع عراق با بیان اینکه برخی از یگانهای نظامی وارد شهر فلوجه شده اند گفت دستگاه مبارزه با تروریسم در محله الشهداء نبرد می کند که این محله نزدیک به مرکز فلوجه است.

  العبیدی گفت که از لحاظ عملی می توانیم بگوییم که نبرد در داخل فلوجه آغاز شده است.

  وی اظهار داشت که حفظ جان غیر نظامیان برای ما مهم است و ما تلاش می کنیم تا جایی که امکان دارد غیر نظامیان را از این شهر تخلیه کنیم.

  نیروهای عراقی از سه هفته قبل نبرد آزادسازی فلوجه از چنگال داعش را آغاز کرده‌اند و طی این مدت دهها منطقه را از لوث تروریستهای داعشی پاکسازی کرده‌اند.

  مرحله نخست عملیات آزادسازی فلوجه بر مناطق اطراف این شهر متمرکز بود تا داعش را در داخل شهر محاصره کنند. طبق اعلام منابع نظامی عراقی، در مرحله نخست عملیات مناطق عظیمی از جمله شهرستان «الکرمه» در ۱۳کیلومتری شهر فلوجه آزاد شد.

  نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی عراق روز شانزدهم خرداد ماه جاری، با آزادسازی کامل الصقلاویه در شمال فلوجه، مرحله دوم عملیات آزادسازی فلوجه را نیز به پایان رساندند.

  هم‌اکنون فلوجه به محاصره کامل نیروهای داوطلب مردمی عراق در آمده و این نیروها به اطراف فرمانداری فلوجه نزدیک شده اند.

  منبع: تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد