رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۹ | کد خبر : 29532
 • تحولات امروز سوریه در یک نگاه / یکشنبه ۲۳ خرداد

  به گزارش وعده صادق، دیده بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه اعلام کرد که بیش از ۶۰۰ غیر نظامی از شهر منبج سوریه به سمت مناطق تحت کنترل نیروهای دمکراتیک کُرد سوریه در جنوب این شهر فرار کرده اند.
  «رامی عبدالرحمان» مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه گفت که نیروهای دمکراتیک کُرد شهروندان را به مناطق امن تر منتقل می کنند.
  کُردهای سوری موسوم به نیروهای دمکراتیک سوریه چند روز پیش منبج را محاصره و راه های مواصلاتی داعش به این شهر مسدود کردند.

  ** کشته شدن ۲۲۳ تروریست داعش در درگیری های منبج
  دیده بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه اعلام کرد که از آغاز درگیری های شهر منبج در ۳۱ مه (۱۱ خرداد) تا کنون ۲۲۳ تروریست داعش کشته شدند.
  دیده بان حقوق بشر سوریه با صدور بیانیه ای عنوان کرد: درگیری میان نیروهای دمکراتیک سوریه و گروه تروریستی داعش در اطراف شهر منبج ادامه دارد و محور درگیری ها مناطق تحت کنترل نیروهای کرد و منطقه غربی منبج است.
  در این بیانیه آمده است، همزمان با درگیری ها جنگنده های ائتلاف بین المللی ضد داعش نیز پایگاه های داعش را بمباران کردند و طبق گزارش ها شش نفر در این حملات کشته شدند.

  ** مشاور بشار اسد، ملت سوریه تسلیم غربی ها نمی شود
  بثینه شعبان مشاورسیاسی و رسانه ای رئیس جمهوری سوریه گفت: منافع ملی ٬اولویت ملت سوریه است و مردم سوریه درمقابل غرب سرتسلیم فرود نمی آورند.
  شعبان در مراسم شانزدهمین سالروز درگذشت حافظ اسد افزود: ملت سوریه به میراث حافظ اسد وفادار می ماند و این میراث سوریه را به یکی از وزنه های سنگین در معادلات بین المللی تبدیل کرده است.
  وی اضافه کرد: نهادها و موسساتی که توسط حافظ اسد ایجاد شده ٬همچنان کارآیی خود را حفظ کرده واین بحران نشان داد که این نهادها بر پایه های عقیدتی، ملی و عربی تشکیل شده است.

  ** کشته شدن ۴۱ غیرنظامی در حملات هوایی ائتلاف بین المللی در اطراف منبج
  مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که در حملات هوایی جنگنده – بمب افکن های ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در اطراف شهر منبج ۴۱ غیر نظامی کشته شدند.
  حملات هوایی ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا به اطراف شهر منبج یکی از اصلی ترین پایگاه های مرزی گروه تروریستی داعش برای ارتباط با شهر رقه در مرکز این گروه تروریستی در سوریه، ۴۱ غیرنظامی از جمله ۱۶ کودک و ده زن کشته شدند.
  گروه موسوم به ناظر حقوق بشر سوریه روز گذشته (شنبه) همچنین از محاصره ده ها هزار غیرنظامی در داخل شهر منبج سوریه توسط نیروهای کُرد تحت حمایت آمریکا خبر داد.

  ** انفجارهای تروریستی در سوریه با حمایت ترکیه، قطر و عربستان صورت می گیرد
  وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه به دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت ٬انفجارهای تروریستی روز گذشته (شنبه) در زینبیه را محکوم و تاکید کرد : انفجارهای تروریستی در زینبیه و تداوم حملات به غیر نظامیان در حلب ٬با حمایت ترکیه، قطر و عربستان صورت می گیرد.
  وزارت خارجه سوریه در این نامه ها تاکید کرد : انفجارهای تروریستی و حملات بی هدف به شهرها و روستاها و جنایت هایی که گروه تروریستی داعش و جبهه النصره و هم پیمانان آنها در این کشور مرتکب می شوند ٬در راستای سیاست های جنایتکارانه و نژادپرستانه دولت اردوغان و حمایت های مالی و نظامی این کشور و قطر و عربستان صورت می گیرد.

  ** حریری علت جنگ علیه سوریه را فاش کرد
  «سعد حریری» رئیس حزب جریان المستقبل که این روزها دربدترین شرایط حیات سیاسی خود به سر می برد، تلویحا فاش کرد که هدف از جنگ علیه سوریه با استفاده از تروریست های تکفیری، جدا کردن دمشق از محور مقاومت ضد صهیونیستی به ویژه جمهوری اسلامی ایران است.
  وی گفت:نه فقط پادشاه وقت سعودی (ملک عبدالله)، بلکه اوباما، سارکوزی، حسنی مبارک، امیر قطر و اردوغان همگی به من این سخن واحد را گفتند که ای سعد! بزرگی، کرامت و احساسات شخصی خود را کنار بگذار و به سوریه برو، زیرا بشار اسد به ما گفته است می خواهد از ایران جدا شود و به آغوش عربی بازگردد.
  وی افزود: من کاسه سم را سرکشیدم و با زیر پا گذاشتن کرامت خودم سرانجام به درخواست سعودی به سوریه رفتم تا این هدف بزرگ عربی( جداکردن سوریه از محور مقاومت به ویژه ایران) تحقق یابد اما بشار اسد، سعودی را فریب داد و ابتکار و نقش آن را نادیده گرفت.

   

   

   

  منبع:ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار