کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۹ | کد خبر : 29600
 • به گزارش وعده صادق ،گلنار حیدر پور ، با اشاره به اینکه استفاده نادرست و نامتعارف از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی آسیب هایی را به همراه دارد، گفت: شبکه های اجتماعی و فضای مجازی پای بندی افراد به مسائل فرهنگی و فردی را در از بین می برد.

  وی با تاکید براینکه هدف شبکه های اجتماعی رشد علمی، تسهیل روابط و … بوده است، تصریح کرد: نداشتن شناخت از علت شکل‌گیری شبکه‌های اجتماعی و کربردهای آن و نبودن فرهنگ سازی درست برای استفاده از این شبکه‌ها منجر به استفاده دلبخواهی کاربران از این فرصت فراهم شده در فضای مجازی شده است.

  این جامعه شناس به آسیب های استفاده نادرست از این شبکه های اجتماعی اشاره کرد و افزود: یکی از آسیب های فردی این است که نوعی احساس تاثیر گذاری بالا و محبوبیت در کاربران به وجود می آید به نوعی که از دنیای واقعی خود دور می مانند و با هویت کاذبی که برایشان ایجاد می شود دچار بحران هویت می شوند.

  حیدر پور، انزوا طلبی، افسردگی های اینترنتی و فرار از دنیای واقعی کاربران را ناشی از این بحران هویت دانست و بیان کرد: استفاده بیش از حد از شبکه‌های اجتماعی در بروز افسردگی نقش به سزایی دارد.

  وی این افسردگی را نتیجه مقایسه کردن فرد با دیگر کاربران فضای مجازی دانست و اظهار کرد: شبکه‌های اجتماعی به تنهایی منجر به بروز افسردگی نمی‌شوند، بلکه احساس افسردگی در اثر استفاده بیش از اندازه از این شبکه‌ها ایجاد می‌شود.

  این پژوهشگر رسانه بحث و تبادل نظر کاربران در گروه ها را آسیب دیگر فضای مجازی عنوان کرد و ادامه داد: اغلب مواقع بحث و بررسی های صورت گرفته در فضاهای مجازی موجب درگیریهای لفظی و حرمت شکنی ها می شود و بنابراین همدلی ها رنگ باخته و تفرقه و درگیری پررنگ می شود.

  حیدر پور با مذموم دانستن پیام هایی که به صورت عکس‌ها و مطالب آزار دهنده در قالب تحلیل‌های سطحی و عمدتاً خاکستری منتشر می شود، گفت: با گسترش این پیام ها و درخواست های اشتراک گذاری، عملا هیچ اتفاقی نمی افتد و ارزشی هم ایجاد نمی کند و فقط شرایط و فضایی ایجاد می شود که هم برای مخاطب آزاردهنده است و هم استحکام هویت فرد را مخدوش می کند.

  وی خاطر نشان کرد: این شیوه ازاشتراک گذاری های آزاردهنده به مرور باعث سرخوردگی، ناامیدی در ابعاد مختلف فردی، خانوادگی، اجتماعی و… ضعف در اعتقادات دینی و معنوی می شود، که خود به مرور زمان شخصیت اصلی فرد به طور کلی دستخوش سرکوب، پوچی و بی هدفی می شود./دانا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  از سینمای زنان تا حجاب و یک شوخی یادواره سرداران و ۲۵۰ شهید اطلاعات شمالغرب در ارومیه برگزار می شود مقصر دانستن دولت قبل، نخ نما شده است داعش بر یک شهر ساحلی در سومالی سیطره یافت باغ همانی بود که دادی رفت! ۹ ماه از اجرای برجام گذشت،آن ۲۸ میلیارد دلار چه شد؟! فنر تورم به زودی آزاد می‌شود فیلم محمد رسول الله از روز جمعه در ترکیه اکران می شود عکس/سمور آبی نوزاد و رخت‌خوابی به نام مادر ضرب و شتم معلم و سرایدار مدرسه‌ای در یاسوج حال و روز اپل بدون استیو جابز فاصله انتخاباتی کلینتون با ترامپ دو رقمی شد پروژه املاک شهرداری، یادآور پروژه خودساخته اصلاح طلبان در ترور سعید حجاریان است تهدیدات علیه ایران به برکت خون شهدا دفع شده است نشست مهم وزرای خارجه محور مقاومت در مسکو سفر اعضای کمیسیون آموزش به استان سیستان و بلوچستان با هدف بررسی وضعیت آموزشی مناطق محروم مبارزه با قاچاق کالا و انتقاد از لایحه اصلاح قانون تعاون سومین زمین لرزه در مرکز ایتالیا عکس/ سرگیجه!