رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶ | کد خبر : 29734
 • معاون رئیس کمیته امنیت ملی قزاقستان:

  هدف حمله تروریستی «آکتوبه» آزادی تروریست‌های دربند بود

  به گزارش وعده صادق ، مقامات نیروهای انتظامی قزاقستان هدف از حملات تروریستی اخیر در شهر «آکتوبه» را آزادی زندانیان افراط‌گرا اعلام کردند.

  «نورغالی بیلیسبرکاف» معاون رئیس کمیته امنیت قزاقستان در این زمینه افزود: پس از بازداشت اعضای این گروه تروریستی و بازرسی از آنها مشخص گردید که هدف این گروه از حملات اخیر گسترش بی ثباتی در کشور و در نهایت آزادی زندانیان گروه‌های افراطی بوده است.

  وی ادامه داد: تمام سلاح‌های ربوده شده توسط این گروه کشف و ضبط گردید و ۲۵ پرونده جنایی و یک پرونده برای ادامه تحقیقات واحد تشکیل شد.

  بیلیسبرکاف افزود: در حال حاضر در زندان شهر آکتوبه ۲۰ نفر از اعضای گروههای افراطی به سر می‌برند.

  گفتنی است که بر اثر حملات ترویستی به یک واحد نظامی گارد ملی و تعدادی از مغازه‌های اسلحه فروشی در شهر آکتوبه قزاقستان در تاریخ ۵ ژوئن سال جاری (۱۶خرداد) ۲۳ نفر جان خود را از دست دادند.

  از این ۲۳ نفر کشته شده، ۱۷ تن اعضای این گروه مسلح، ۳ نفر افسر وزارت دفاع قزاقستان، یک نفر فروشنده مغازه سلاح فروشی «پلادا»، یک نفر نگهبان و یک شهروند قزاقستان بوده‌اند.

  مقامات قزاقستان تاکنون عاملان حمله به شهر آکتوبه را به طور کامل مشخص نکردند، اما از آنها به عنوان «تندرو» نام برده می‌شود.

  «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان روز ۸ ژوئن گفت: عاملان این حملات پیروان یک سازمان تندرو بودند و از خارج کشور سازمان دهی شده‌اند.

  فارس

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار