رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۱ | کد خبر : 29869
 • یک حادثه کشتار جمعی هر ۶۴ روز در آمریکا اتفاق می‌افتد

  به گزارش «وعده صادق»، “سی ان ان” روز دوشنبه گفت: کشتار در باشگاه شبانه ارولاندو که درجریان آن ۵۰ نفر کشته و ۵۳ نفر دیگر مجروح شدند، به فهرست حوادث مرگبار آمریکا افزوده شد.

  سی ان ان افزود: بنا بر تازه ترین تحقیقات انجام شده، آمریکا بالاترین نرخ کشتار جمعی در میان سایر کشورهای جهان را دارد. تحقیقی که توسط دانشگاه ‘آلاباما’ی آمریکا انجام شده نشان می دهد که بین سال های ۱۹۶۶ تا ۲۰۱۲ میلادی، ۹۰ فقره کشتار جمعی در آمریکا رخ داده بود.

  در این تحقیق و مطالعه، کشتار جمعی به حوادث مسلحانه ای که در آن حداقل چهار نفر و یا بیشتر کشته شوند، اطلاق می شود و شامل درگیرهای مسلحانه بین باندهای تبهکار و یا درگیری های مسلحانه خانوادگی نمی شود.

  سی ان ان در ادامه گزارش داد: ۹۰ مورد تیراندازی گسترده در واقع یک سوم از مجموع ۲۹۲ فقره حملاتی است که در آن دوره زمانی در جهان رخ داده بود.

  در حالیکه فقط پنج درصد از جمعیت جهان در آمریکا ساکن هستند، اما ۳۱ درصد از کشتارهای جمعی جهان در این کشور روی داده است.

  تحقیق دیگری که توسط ‘مدرسه بهداشت عمومی هاروارد’ و دانشگاه ‘نورث ایسترن’ دراین رابطه انجام شده، نشان می دهد که شمار کشتارهای جمعی در آمریکا بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴میلادی افزایش سه برابری داشته است.

  این تحقیق نشان می دهد که دوره میانگین چنین حملاتی ۶۴ روزه است درحالی که در ۲۹ سال پیش میانگین دوره زمانی حملات کشتار جمعی هر ۲۰۰ روز یک بار بود.

  سی ان ان افزود: این تحقیق از ‘مُسری’ بودن چنین وقایعی در آمریکا خبر می دهد و پدیده ‘کپی کَت’ (تقلید کردن) در آمریکا به دلیل آنکه دسترسی به سلاح بسیار سهل است، کاملا صدق می کند و حتی می تواند دوره وقوع چنین حوادثی را به حداقل هر ۱۳ روز یک بار برساند.

  سی ان ان نوشت: شهروندان آمریکایی بیش از هرکشوری دیگری درجهان سلاح دارند، برآورد می شود که ۲۷۰ تا ۳۱۰ میلیون قبضه سلاح گرم در آمریکا در گردش است، با توجه به جمعیت ۳۱۹میلیون نفری آمریکا، این بدان معنی است که برای هر آمریکایی یک اسلحه وجود دارد.

  این شبکه خبری گزارش داد: حادثه تیراندازی روز گذشته اورلاندو در فهرست کشتارهایی همچون تیراندازی در سالن سینما ‘آورورا’ (Aurora) درایالت کلرادو، و حادثه تیراندازی مدرسه ‘سندی هوک’ در ایالت کنتاکی در سال ۲۰۱۲میلادی قرار گرفت.

  سی ان ان در حالی از دو حادثه فوق در گزارش خود نام برد که از بسیاری حوادث مشابه از جمله حادثه تیراندازی در کلیسای ‘چارلستون’ در کارولینای جنوبی در ۱۷ژوئن ۲۰۱۵ که در آن یک نوجوان سفید پوست ۹ عبادت کننده سیاه پوست را به قتل رساند، نامی نبرد.

   

   

   

  منبع: ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار