رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۸ | کد خبر : 29882
 • «اسماعیل ولد الشیخ» طرحی با ۳ محور برای بحران یمن ارائه می دهد

  به گزارش وعده صادق ؛ به نقل از العربیه، منابع نزدیک به مذاکرات صلح یمن که در کویت در جریان است، از برگزاری نشستی میان «اسماعیل ولد الشیخ» و هیأت های حاضر در این مذاکرات برای ارائه راهکار جامع بحران از سوی ولد الشیخ خبر می دهند.

  بر اساس این گزارش منابع آگاه در این خصوص اعلام کردند که ولد الشیخ نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن در دیدار با هیأت ریاض و انصارالله در روز دوشنبه قرار است طرح خود را برای حل بحران یمن ارائه کند.

  این منابع تصریح کردند که این طرح دارای ۳ محور اصلی بدین شرح است:

  در وهله نخست بخشی از اقدامات مقدماتی صورت می گیرد که شاخص ترین آن لغو اعلامیه قانون اساسی تحت عنوان کمیته انقلابی حوثی ها است، به علاوه هر تغییری در نهادهای کشور که بر این موضوع مترتب گردد.

  در مرحله دوم کمیته ای نظامی تحت نظارت سازمان ملل و با حضور فرماندهان نظامی که در درگیری ها مشارکت نداشته اند، تشکیل می شود و نیروها از منطقه الف نیز خارج می شوند؛ این منطقه شامل پایتخت و کمربند امنیتی آن است. همچنین باید تحت نظارت سازمان ملل، دولت یمن طی ۲ ماه به صنعاء پایتخت یمن بازگردد. همچنین همزمان با تکمیل روند خروج و تحویل اسلحه، دولت وحدت ملی تشکیل می گردد و دستور عفو عمومی و آشتی ملی صادر می شود.

  در مرحله سوم و آخر نیز روند سیاسی از سرگرفته می شود و مجموعه ای از اقدامات اجرایی در طول دوره انتقالی که حداکثر ۲ سال به طول خواهد انجامید، مشخص می شود./ مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار