رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۲ | کد خبر : 29893
 • اعزام چهار گردان ناتو به حوزه بالتیک و لهستان

  به گزارش وعده صادق ؛ ناتو در هفته جاری در راستای تقویت قوای دفاعی خود در مقابل روسیه بر سر اعزام چهار گردان از نیروهای چند ملیتی به کشورهای حوزه بالتیک و لهستان توافق خواهد کرد.

  ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، ضمن اعلام این مطلب، گفت وزرای دفاع تصویب رسمی پیش نویس طرح کارشناسان نظامی ناتو را در اجلاسی که قرار است سه‌شنبه در بلژیک آغاز به کار کند، در دستور کار خود دارند.

  استولتنبرگ در یک کنفرانس خبری گفت: «استونی، لتونی، لیتوانی [در همسایگی روسیه] و لهستان چهار عضو ناتو هستند که بیش از دیگران تهدید روسیه را احساس می کنند که مواضع هر یک با استقرار یک گردان چند ملیتی قوی، تقویت خواهد شد.»

  وی با اشاره به اینکه مسئولیت فرماندهی این گردان‌ها به عهده فرمانده‎هان نظامی ناتو خواهد بود از استقرار دوره‎ای آنها و عدم حضور دائمی آنان در کشور میزبان خبر داد و افزود: «این اقدام حاوی این پیام روشن است که ناتو آماده دفاع از هریک از متحدان خود است.»

  تصویر آرشیوی از نیروهای اعزامی امریکا به لهستان و سه کشور حوزه بالتیک برای شرکت در یک مانور زمینی

   امریکا، انگلیس و آلمان پیشتر مسئولیت اعزام این سه گردان را قبول کرده‌اند. هنوز مشخص نیست که کدامیک از اعضای ناتو تامین بنیادین نیروهای گردان چهارم را بر عهده می‌گیرد.

  روابط مسکو و ناتو از سال ۲۰۱۴ در پی اختلاف نظر بر سر بحران اوکراین تیره شده است. امریکا و متحدان اروپایی آن مسکو را به بی‌ثبات کردن اوکراین متهم و تحریم‌هایی را علیه چهره‌های شاخص روس و طرفدار روسیه اعمال کرده‌اند. با این حال، مسکو هر گونه دخالت در بحران اوکراین را به شدت رد کرده است.

  از سوی دیگر کرملین نیز بارها ناتو را به دلیل تقویت حضور نظامی نزدیک مرزهای روسیه مورد انتقاد قرار داده و تاکید کرده که «چنین اقدامی، تهدیدی برای صلح منطقه‌ای و بین المللی است.»/ پرس تی وی

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار