رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۲ | کد خبر : 29912
 • تلاش وزارت کشور انگلستان برای مخفی نگه داشتن آمار تجاوز علیه زنان پناهجو

  به گزارش وعده صادق، وزارت کشور انگلستان آمار تعداد زنانی را که در یک بازداشتگاه پناهجویان مورد تجاوز و آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند از ترس ضربه خوردن به سود شرکت‌های حامی آن، مخفی نگه داشته است.

  روزنامه ایندیپندنت در گزارشی اختصاصی نوشت، آمار تجاوز و آزار و اذیت زنان در یک مرکز نگهداری پناه‌جویان در انگلستان، مخفی مانده است. وزارت کشور انگلستان تا کنون از انتشار این مطلب که چه تعدادی از پناه‌جویان زن خارجی مورد تعرض قرار گرفته‌اند، امتناع کرده است.

  بازداشتگاه «یارلز وود» در «بدفوردشایر» واقع است و برای جلوگیری از ضربه به مزایای اقتصادی شرکت‌ گرداننده آن، وزارت کشور انگلستان از انتشار آمار جنایات علیه زنان پناه‌جو اجتناب کرده است.

  روزنامه ایندیپندنت در ماه مارس از وزارت کشور تقاضا کرده بود اطلاعات مربوط به خشونت جنسی علیه زنان زندانی این مرکز را در اختیار این روزنامه بگذارد اما وزارت کشور انگلستان همواره امتناع کرده است.

  زنانی که به امید پناهندگی وارد انگلستان شده‌اند در این مرکز نگه داری می‌شوند تا شرایط آنها بررسی و تثبیت شود. مرکز «یالز وود» از سوی وزارت کشور و «سرکو» اداره می‌شود.

  چندین مورد اتهام علیه کارکنان این مرکز برای سو استفاده و آزار و اذیت جنسی گزارش شده بود. «نیک هاردویک» رئیس بازرسی زندان‌ها در ماه آگوست سال گذشته این مرکز را محلی برای نگرانی ملی نامید.

  «کیت واز» نماینده حزب کارگر در پارلمان و رئیس کمیته منتخب امور داخلی کشور با انتقاد از وزارت کشور گفت «مسلما بی معنی است که وزارت کشور درخواستی از این دست را رد می‌کند در حالی که در اختیار داشتن این اطلاعات، مورد علاقه عموم است. من به وزیر مهاجرت یادداشتی خواهم نوشت تا این اطلاعات را در اختیار کمیته بگذارد»

  منبع: فارس

  انتهای پیام/

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار