چرا اینستاگرام محبوب است؟

0 1

این روزها کمتر افرادی پیدا می‌شوند که از کوچکترین کارهایشان مانند خوردن یک وعده غذایی عکس نگیرند و آن را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک نگذارند.

به گزارش وعده صادق، و به نقل از دیلی میل، به نظر می‌رسد زیاده‌روی در مستندسازی تجارب، احساس لذت از خود تجربه را می‌گیرد اما یک مطالعه جدید عکس این حقیقت را اثبات کرده است.

محققان دریافتند افرادی که از اتفاقات اطراف خود عکس می‌گیرند در واقع از آنها لذت بیشتری می‌برند.

 

125216.jpg

به گفته کریستین دیهل محقق دانشگاه کالیفرنیا و همکارانش، این اولین تحقیق گسترده‌ای بود که به نحوه تاثیرگذاری عکسبرداری از تجارب در میزان لذت بردن از آنها پرداخته است.

ما در این تحقیق نشان می‌دهیم عکسبرداری از تجارب مثبت با تقویت تعامل فرد، میزان لذت بردن از آن تجربه را افزایش می‌دهد. این مطالعه در مجله روانشناسی اجتماعی و شخصیتی منتشر شده است.

شرکت‌کنندگان در این مطالعه که بیشتر عکاسی می‌کردند، تعامل بیشتر در این فعالیتها را گزارش دادند.

به گفته نویسندگان این پژوهش عامل مهمی که در میزان لذت افراد از تجارب تاثیر می‌گذارد، گسترش درگیری و تعامل فرد در آن تجربه است. عکسبرداری به این امر کمک می‌کند چرا که به طور طبیعی فرد توجه بیشتری نسبت به آن تجربه نشان می‌دهد.

دیهل و همکارانش از ۲۰۰۰ نفر درخواست کردند تا در ۹ آزمایش آنان شرکت کنند. از افراد در هر آزمایش تقاضا می‌شد تا در یک فعالیت، از سوار شدن در یک اتوبوس گردشگری گرفته تا صرف غذا در محیط باز، شرکت کنند.

همچنین از آنان خواسته شد در بعضی از این تجارب عکس بگیرند و در بعضی دیگر خیر. در نهایت آنها باید پرسشنامه‌ای را پر می‌کردند که در آن میزان لذت‌بخش بودن فعالیتشان را توضیح می‌دادند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.