رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۳ | کد خبر : 30069
 • حملات خمپاره‌ای مزدوران سعودی به مناطق مسکونی «میدی»/ درگیری‌های شدید در الجوف یمن

  خبرگزاری فارس: حملات خمپاره‌ای مزدوران سعودی به مناطق مسکونی «میدی»/ درگیری‌های شدید در الجوف یمن

  به گزارش وعده صادق،«عبدالشاهد الراشی»، یک مسئول امنیتی یمن در این کشور از حمله توپخانه‌ای شبه نظامیان تروریست به مناطق مسکونی و کشاورزی در شهر ساحلی میدی در استان حجه در شمال غرب یمن خبر داد.

  وی افزود: در پی بمباران منطقه جبل النار از توابع شهر حرض و همچنین مناطق مشرف به میدی از جمله الموسّم ، مزدوران سعودی مناطق مسکونی و مزارع میدی را زیر آتش توپخانه‌ای خود گرفتند.

  این مسئول امنیتی یمن گفت: ناوهای جنگی ائتلاف سعودی مناطق متعلق به حرض و میدی را برای چندین ساعت موشک باران کردند.

  وی افزود: مناطق هم مرز با عربستان بارها هدف حملات ناوهای عربستان قرار گرفته و  حملات توپخانه‌ای عربستان به منطقه ساحلی میدی نیز بی وقفه ادامه دارد.

  ارتش یمن و کمیته‌های مردمی به پیشروی میدانی در منطقه «نهم» در شرق صنعا دست یافته و ارتفاعات مشرف به «حریب نهم» متصل به «حریب القرامیش» را تحت سیطره خود گرفتند و در مقابل این نواحی توسط مزدوران سعودی بمباران شد.

  درگیری‌های شدید در الجوف یمن

  نیروهای یمنی همچنین با تامین امنیت مواضعی در «الهیجه» در شهر «المصلوب» به پیشروی جدیدی در استان «الجوف» دست یافته و جلوی تلاش مزدوران سعودی برای پیشروی در این منطقه را گرفتند.

  سید «حسین الحوثی» از فرماندهان انصار الله به خبرنگار فارس خبر داد: درگیری‌های دیروز در الهیجه از یک بامداد تا صبح ادامه داشت که در نهایت ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت.

  وی افزود: شماری از خودروهای نظامی مزدوران سعودی دراین درگیری‌ها منهدم شده و ارتش و کمیته‌های مردمی توانستند منطقه وقز را که ماه‌هاست شاهد درگیری‌های شدیدی است ایمن کنند.

  مزدوران سعودی در پی شکست در المصلوب از سمت وقز و الهیجه به شرق شهر المتون هجوم بردند که به درگیری‌های شدیدی منجر شد.

  در صفوف مزدوران سعودی دستکم شش تن از جمله یک فرمانده میدانی در این درگیری‌ها کشته و شماری هم زخمی شده و یک خودروی زرهی آنها نیز از کار افتاد.

  «عامر البوزری»، فرمانده کمیته‌های انقلابی و چهار تن از همراهانش نیز در این درگیری‌ها به شهادت رسیدند.

  «عدنان العوفی»، از فرماندهان کمیته‌های انقلابی یمن نیز د ضمن تایید وقوع درگیری‌های شدید بین نیروهای کمیته‌های انقلابی مورد حمایت ارتش با شبه نظامیان تروریست و مزدور سعودی در الجوف یمن اظهار داشت: در این درگیری‌ها شمار زیادی از مزدوران سعودی کشته یا زخمی شده و خودروهای نظامی آنها هدف گرفته شده است.

  این فرمانده یمنی تاکید کرد: هدف این عملیات نظامی پاکسازی مناطق مسکونی الجوف از وجود تروریسم است.

  ادامه حملات هوایی جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف یمن

  هواپیماهای دشمن سعودی نیز در سه نوبت منطقه «الغیل» در الجوف را بمباران کردند، منطقه «هیلان» در مأرب نیز در شش نوبت بمباران شد در همین حال بمباران مناطق «حمه ثوابه» و «رحبه سعید» نیز ادامه دارد.

  ادامه درگیری‌ها در تعز

  نیروهای ارتش و کمیته‌های انقلابی در منطقه مقبنه در استان تعز که از چند روز پیش شاهد درگیری است به پیشروی هایی دست یافتند.

  یک منبع امنیتی گفت: متحدان ائتلاف با چندین دستگاه تانک، توپخانه، سلاح سبک و متوسط مواضع ارتش و کمیته های مردمی در تبه سوفتیل و الحوبان و مقر نیروهای ویژه امنیتی المرکزی را هدف گرفتند.

  یگان‌های ارتش و کمیته‌های مردمی با پاسخ به این حملات با تسلیحات مختلف مواضع و جمع‌هایی از طرفداران دشمن سعودی را در کلابه، حی الزهراء، خط الاربعین و الحریر را هدف گرفتند در همین حال هواپیماهای سعودی از صبح تا غروب در آسمان جبهه‌های درگیری در این شهر و حومه آن در حال پرواز بودند.

  این در حالی است که در «الوازعیه» و «الذباب» نیز آرامش شکننده‌ای در جبهه‌های نبرد در این مناطق حاکم است.

  فارس

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار