رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۸ | کد خبر : 30157
 • سفیر عربستان، عامل جاسوسی است و نه شخصیت دیپلماتیک

  به گزارش وعده صادق، «ثارم السبهان» سفیر عربستان سعودی در عراق، اخیرا در مکاتباتی با «نیچروان بارزانی» نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق، چگونگی خارج کردن ۳۰۰ تروریست زن و مرد داعشی از فلوجه و پس از آن از عراق از طریق منطقه کردستان را بررسی کرده است.

  السبهان، پیش از آغاز عملیات فلوجه نیز تلاش بسیاری برای خارج کردن اتباع سعودی در فلوجه انجام داده بود ومدتی است که کاربران و رسانه‌های عراقی خواستار اخراج «ثارم السبهان» سفیر عربستان شده‌اند.

  «محمد علی حکیم» مدیر خبرگزاری النخیل، در گفت‌و‌گو با فارس در این باره می‌‌گوید: در خقیقت به اعتقاد من، سفیر عربستان در عراق، عامل جاسوسی و اطلاعاتی است و سفیر نیست و اقداماتش تخریبی است؛ تا کنون ما اقدام مثبتی از وی مشاهده نکرده‌ایم.

  او همچنین تأکید کرد: این فرد صلاحیت لازم را برای داشتن عنوان سفیری در عراق را ندارد، عراقی که از سیاست‌های طائفی‌گری عربستان، رنج می‌برد.

  به گفته وی، تا کنون نزدیک به ۴۰ سعودی در حالی که سعی داشتند با لباس زنانه از فلوجه فرار کنند، کشته شده اند.

  «محمد علی حکیم» در ادامه افزود: سفیر عربستان در مدت اخیر همچون یک دیپلمات به دنبال توسعه روابط بین ما و عربستان نبوده و برای دخالت در امور داخلی ما به عراق آمده است؛ گویی که عراق جزئی از اراضی آن‌هاست و حضور الحشدالشعبی در عملیات فلوجه و موصل را رد می‌کنند.

  وی با بیان اینکه نمی‌توان در قبال این مسأله سکوت کرد، گفت: این مسائل امور داخلی ما هستند و هیچ کشور عربی یا غیر عربی نباید در امور داخلی ما دخالت کنند. این مسأله به ما مربوط می‌شود و این ما هستیم که به نیابت از جهان با تروریسم مبارزه می‌کنیم.

  مدیر خبرگزاری النخیل در انتها گفت: متأسفانه عربستان سعودی بعنوان یک کشور اسلامی به جای اینکه دست یاری دراز کند و در کنار مردم عراق باشد، در جهت طائفه‌گری و دخالت و سخن گفتن از الحشدالشعبی، موضوعی که ارتباطی به آن ندارد، می‌پردازد، الحشدالشعبی که خاک عراق را حفظ و در این راه فداکاری کرده است.

   

   

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار