رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰ | کد خبر : 30410
 • معاون نخست‌وزیر لیبی:

  خودمان از پس داعش برمی‌آییم/ متحد شدیم

  به گزارش گروه بین الملل وعده صادق، “موسی الکوینی”، معاون نخست وزیر لیبی در گفتگو با روزنامه اتریشی “دی‌پرسه” این مسئله را که شهرهای مختلف لیبی علایق متفاوتی را دنبال می‌کنند چالشی سخت دانسته که به‌دشواری می‌توان بر آن غلبه کرد و در عین حال گفت: اما همچنین آمدن به طرابلس برای دولت جدید وحدت ملی لیبی و البته بدون خونریزی چالشی بزرگ بود که ما آن را انجام داده‌ایم. با کمک خدا حالا ما در پایتخت هستیم.

  وی در بخش دیگری از این مطلب به مسئله مبارزه با داعش پرداخته اظهار داشت: داعش لیبی را متحد کرده است، بنابراین حالا همه با هم کار می‌کنیم تا بر این افراط‌گراها پیروز شویم. از همه بخشهای لیبی گروه‌هایی به شهر سرت هجوم می‌آورند تا داعش را از این شهر بیرون برانند. ما نگران این مسئله هستیم که مبارزان داعش بعد از یک شکست پراکنده و به گروه‌های کوچک تقسیم شوند.

  معاون نخست وزیر لیبی افزود: داعش همچنین می‌تواند به شهرها نفوذ کرده و حملات تروریستی را انجام دهد. ما سعی می‌کنیم این تروریست‌ها را در سرت متوقف کنیم.

  وی در پاسخ به این پرسش “شما چه انتظاری از اروپا دارید؟” گفت: ما انتظار کمک با  داده‌های شناسایی از جمله از طریق ماهواره‌ها را داریم. ما به نیروی نظامی نیاز نداریم. ما می‌توانیم به‌تنهایی با داعش مبارزه کنیم و به پیروزی دست یابیم. مردم محلی و قبایل مختلف همه در برابر داعش می‌ایستند.

  وی افزود: در حال حاضر سلاح‌هایی که ما برای مبارزه با داعش در اختیار داریم کافی است، اما آنچه ما نیاز داریم کمکهای بشردوستانه است. ما مجروحین زیادی داریم و این خوب است که این زخمی‌ها در اتریش و دیگر کشورهای اروپایی بتوانند درمان شود. تا به حال تنها در این راستا ایتالیا از ما حمایت کرده است و ایتالیایی‌ها نیز مجروحین کمی را پذیرفته‌اند.

  الکوینی در ادامه در پاسخ به این پرسش “آیا بستن توافق پناهندگانی مشابه توافق با ترکیه با کشور شما هم ممکن است؟” گفت: این امکان پذیر است که پناهندگان را از اتحادیه اروپا به ترکیه برگردانیم؛ بنابراین ترکیه ساختارهای منظم و یک ارتش واحد دارد، اما در لیبی اوضاع به‌گونه‌ای دیگر است.

  اگر ما توافق مشابهی را با اروپا منعقد کنیم و همه پناهندگان را به لیبی برگردانیم یک فاجعه رخ می‌دهد. ما هنوز ارتش کارآمدی نداریم، به‌اندازه کافی امنیت وجود ندارد و شرایط ناپایدار است. با پناهندگان بیشتر شرایط کشور ما بدتر می‌شود.

  وی همچنین در بخش پایانی این مطلب درباره برخی اظهار نظرها در غرب مبنی بر “سقوط قذافی خطا بوده است و ما حالا به‌جای یک دیکتاتور هرج‌ومرج را در لیبی داریم” گفت: بعد از همه انقلاب‌ها به زمان نیاز است تا سازمان‌ها و کشور از نو ساخته شود و ما لیبیایی‌ها توانایی این کار را داریم.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار