رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۷ | کد خبر : 30430
 • از ادعای مذاکره نمایندگان هاشمی‌ رفسنجانی با رژیم‌صهیونیستی تا انکار وزارت خارجه

  هاشمی رفسنجانی

  گروه سیاسی «وعده صادق»، وب‌سایت صهیونیستی “۰۴۰۴” در خبر مدعی شده است که “یک ماه پیش مذاکراتی در قبرس درباره رون آراد خلبان مفقودشده اسرائیلی با ایران انجام‌شده است.”

  این وب‌سایت همچنین در ادامه آورده که “این مذاکرات با مسئولان وقت دولت هاشمی رفسنجانی و با اطلاع مسئولان فعلی دولت ایران صورت گرفته است.”

  از سوی دیگر یک منبع آگاه در وزارت امورخارجه ، در واکنش به این خبر در تکذیب مذاکره ایران با رژیم‌صهیونیستی و همچنین ارتباط این مذاکرات با هاشمی ‌رفسنجانی اظهار داشت: منبع، ترکیب و محتوای خبر که بر اساس جنگ روانی چندین ساله رژیم صهیونیستی است جعلی و ساختگی بودن آن را نشان می‌دهد. ضمنا مسئولان دولت‌های سابق می‌دانند که در چنین مسائل حساس و امنیتی آن هم با اسرائیلی‌ها نمی‌توانند و نمی‌بایست مذاکره کنند!

  این اخبار در حالی در خصوص رابطه هاشمی رفسنجانی با مقامات رژیم صهیونیستی بیان می‌شود که وی اردیبهشت سال ۹۲ در جمع برخی از خبرنگاران و نویسندگان اصلاح طلب اظهار داشته بود “ما با اسرائیل سر جنگ نداریم”.

  این اظهارنظر در همان زمان مورد استقبال آسوشیتدپرس قرار گرفته بود و خبرگزاری آمریکایی نوشته بود: “هاشمی از ادامه مسیر دیرینه جمهوری اسلامی در قبال اسرائیل خودداری می‌کند”.

  هاشمی رفسنجانی شهریور ۱۳۹۲ نیز درباره سرنوشت سوریه که اکنون در خط مقدم جبهه مقاومت قرار دارد گفته بود: “مردم سوریه در این ۲ سال آسیب‌های فراوانی دیده‌اند، زندان‌ها مالامال از مردم است و دیگر ورزشگاه‌ها را بدل به زندان کرده‌اند، بیش از ۱۰۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها آواره وضعیت اسفبار سوریه را بیش از پیش نمایان می‌کند. مردم از طرف حکومت خودشان مورد حمله شیمیایی واقع شده‌اند و حالا هم باید منتظر حمله خارجی‌ها باشند.”

  همچنین هاشمی رفسنجانی سال ۹۱ در گفتگو با فصلنامه مطالعات بین‌المللی درباره حزب‌الله لبنان و همکاری این گروه مقاومت با ایران گفته بود: “در مورد حزب‌الله که شیعه و بخش عمده ملت لبنان است و در تاریخ همیشه مظلوم بوده هم برای فلسطین و هم برای لبنان. اینها قابل دفاع بوده است. به شرط اینکه ما از اینها برای مزاحمت دیگران استفاده نکنیم و اینها هم کار خودشان را بکنند. وقتی که نظام نخواهد در دنیا ماجراجویی بکند، این‌گونه مسائل قابل تحمل است.”

  علاوه بر این‌ها هاشمی رفسنجانی سال ۱۳۸۷ در مصاحبه با سریع‌القلم در خصوص رابطه با رژیم‌ صهیونیستی گفته بود: “ما که نمی‌خواهیم زندگی مردم ایران را تابع سرنوشت اسرائیل قرار بدهیم. دشمن ما هست، ولی [اسرائیل] دشمن آنچنانی نیست. ما این مسئله را عملاً حل کردیم …….. چون بنا نداریم با اسرائیل درگیر جنگ شویم و بنا نداریم یهودیان را در دریا بریزیم. یعنی حرفی که ناصر زده بود. همسایه اسرائیل هم نیستیم. از لحاظ عقاید، اشغال سرزمینهای اسلامی و آواره کردن مسلمانان و کارهای دیگر اسرائیل را قبول نداریم و مخالف هستیم، ولی در عمل دخالت نمی‌کنیم.”

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار