رئیس اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی: در جنگ آینده بیشتر موشک هایی که به خاک ما اصابت خواهد کرد، ساخت صنایع نظامی ایران هستند.

0 0

« هرتزی هلیوی» رئیس شبعه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی تاکید کرد: پایان یافتن جنگ علیه داعش در سوریه و شکست آن به نفع اسرائیل نیست زیرا می ترسیم درمقابل قدرت بزرگ ایران و حزب الله تنها شویم.

به گزارش «وعده صادق» ؛ هلیوی دیروز (چهارشنبه) در شانزدهمین کنگره هرتزلیا تحت عنوان« جدول برنامه های اسرائیل در خاورمیانه آشفته» ضمن بررسی اوضاع امنیتی منطقه، تهدیدها و فرصت های اسرائیل در جبهه های مختلف اعتراف کرد که اسرائیل نگران تقویت توان و آمادگی های نظامی حزب الله در سال های اخیر است.
وی به جنگ آینده اسرائیل با حزب الله لبنان اشاره کرد و امکان شروع آن را « ضعیف» خواند.
رئیس شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی درعین حال تاکید کرد که اگر این جنگ شروع شود، « آسان نخواهد بود» زیرا توان نظامی حزب الله بسیار گسترش یافته است.
هلیوی گفت: درست است که حزب الله در جنگ سوریه تعدادی از نیروهای خود را از دست داده است اما پیروزی هایی را رقم زده و تجربه های زیادی اندوخته است.
وی افزود: براساس گزارش های اطلاعاتی و امنیتی از اوضاع مرزهای لبنان، آرامش در مرزها به نفع اسرائیل است.
رئیس شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی اضافه کرد: اسرائیل و حزب الله قصد شروع جنگ را ندارند و با ادامه آرامش در مرزها تا چندین سال دیگر مخالف نیستند.
این مقام امنیتی صهیونیست ادعا کرد: اسرائیل خواستار شروع جنگ نیست اما برای ورود به آن آماده هستیم و با در نظر گرفتن اوضاع اضطراری، برای بهبود و تقویت قدرت نظامی خود تلاش می کنیم.
هلیوی با بیان اینکه « جنگ آینده با جنگ های گذشته قابل مقایسه نیست»، گفت: نمی خواهم در باره جنگ آینده که بسیار متفاوت خواهد بود، زیاد صحبت کنم.
وی افزود: در جنگ آینده بیشتر موشک هایی که به خاک فلسطین اشغالی اصابت خواهد کرد، ساخت صنایع نظامی ایران هستند.

** شکست داعش به مصلحت اسرائیل نیست
رئیس شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی با تاکید به اینکه « شکست داعش در سوریه به نفع اسرائیل نیست»، گفت: اسرائیل نمی خواهد جنگ در سوریه بگونه ای تمام شود که داعش شکست خورده و کشورهای بزرگ منطقه را ترک کرده باشند زیرا در مقابل قدرت بزرگ ایران و حزب الله تنها می شویم.
هلیوی افزود: این وضعیت برای اسرائیل مشکل ساز خواهد بود و باید برای تاثیر گذاری بر روند تحولات و راه حل ها تلاش کنیم تا این اتفاق نیفتد.

** سعودی فرق کرده است
وی در بخش دیگری از این نشست در باره سوریه ، فلسطین ، ایران و « کشورهای معتدل عربی به ویژه سعودی» سخن گفت و از تصمیم سعودی برای اصلاحات داخلی و اجرای برنامه های اقتصادی بدون تکیه برنفت استقبال کرد.
به کشورهای عربی مخالف محور مقاومت ضد صهیونیستی مانند سعودی، امارات ، مصر و اردن به اصطلاح کشورهای معتدل عربی گفته می شود.
رئیس شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی گفت: سعودی کنونی با آنچه که در گذشته می شناختیم ، فرق کرده است و دوست دارد رهبر اهل تسنن جهان باشد و بخشی از منافع آنها با نزدیک شدن به اسرائیل تحقق می یابد و اکنون فرصت برای تحقق آن فراهم است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.