• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۷ | کد خبر : 30575
 • به گزارش «وعده صادق» ؛ دکتر محمد آقاجانی روز پنج شنبه در نشست خبری اظهارداشت: در هر شغل و حرفه ای اعم از وکلا، مهندسین و…، افراد استثنا وجود دارد که این مسئله شامل پزشکان نیز می شود.

  وی با اشاره به صفاتی همچون شهرت، مهارت و…، گفت: پزشکانی داریم که از اساتید مشهور و برجسته هستند و مردم دوست دارند به این پزشکان مراجعه کنند.

  آقاجانی با عنوان این مطلب که در مناطق محروم کشور با کمبود نیروی متخصص و فوق تخصص مواجه هستیم، افزود: این وضعیت باعث می شود در مناطق محروم مراجعات به یک متخصص و فوق تخصص بسیار زیاد شود.

  وی با اعلام اینکه در ۸ رشته پزشکی با کمبود نیروی متخصص مواجه هستیم، گفت: حقوق پزشکان از محل منابع عمومی پرداخت می شود اما کارانه آنها از حق العلاجی است که انجام می دهند. البته برای پرداخت کارانه پزشکان نیز محدودیت هایی اعمال کرده ایم و اینطور نیست که سقف نداشته باشد.

  آقاجانی در خصوص پزشکان مقیم در مناطق محروم گفت: در برخی از استان های محروم کشور توانستیم تنها یک متخصص برای یک رشته داشته باشیم و از آن پزشک درخواست کردیم تا ۳ برابر حد معمول کار کند.

  معاون درمان وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که ۷۵ درصد پزشکان متخصص و فوق تخصص شاغل در بیمارستان های وزارت بهداشت کمتر از ۲۰ میلیون تومان کارانه می گیرند، افزود: ۳۵ درصد این پزشکان کمتر از ۵ میلیون تومان کارانه دارند.

  آقاجانی در ارتباط با اقدامات وزارت بهداشت برای دسترسی مردم در مناطق محروم به کادر پزشکی، گفت: در ۳۳۸ بیمارستان واقع در ۳۰۱ شهر کمتر توسعه یافته کشور ۵ هزار و ۷۲۴ پزشک متخصص و فوق تخصص را با شرایط خاص مستقر کرده ایم که به مردم خدمت کنند.

  معاون وزیر بهداشت ادامه داد: این تعداد متخصص و فوق تخصص تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت ۲۲۰۰ نفر بود. ضمن اینکه فقط ۵ درصد این ۲۲۰ نفر متخصص و فوق تخصص تمام وقت دانشگاه بودند، اما در حال حاضر تمامی ۵ هزار و ۷۲۴ متخصص و فوق تخصص تمام وقت هستند./ مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد