رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۲ | کد خبر : 30662
 • مقامات نظامی یمن :

  بمب‌های خوشه‌ای عربستان همچنان در یمن قربانی می‌گیرد/آمریکا درصدد تاسیس پایگاه در جنوب یمن

  خبرگزاری فارس: بمب‌های خوشه‌ای عربستان همچنان در یمن قربانی می‌گیرد/آمریکا درصدد تاسیس پایگاه در جنوب یمن

  به گزارش وعده صادق «حسام التویریش» ، یک مقام امنیتی در استان صعده یمن اظهار داشت: بمب‌های خوشه‌ای عربستان همچنان از بین مردم بی گناه قربانی می‌گیرد.

  وی افزود: بر اثر انفجار بمبی خوشه‌ای به جا مانده از بمباران‌های عربستان در منطقه «الصوح» در شهر کتاف یک کودک شهید و برادر آن به شدت زخمی شد.

  التویریش گفت: هواپیماهای ائتلاف سعودی در سال گذشته به روی کتاف  بمب‌های خوشه‌ای ریخته بود و در نتیجه عبور این ۲ کودک از مکان عبور یکی از این بمب های عمل نکرده ، بمب منفجر شد و قربانی گرفت.

  وی تاکید کرد: انفجار ده‌ها بمب خوشه‌ای و موشک‌هایی که هواپیماهای ائتلاف سعودی به استان‌های یمن و بخصوص استان صعده شلیک کردند با کشته و زخمی شدن ده‌ها کودک همراه بود.

  تشدید درگیری‌ها در الجوف یمن

  از سوی دیگر سه شهر استان الجوف شاهد درگیری‌های شدید بین ارتش و کمیته‌های مردمی با مزدوران سعودی بوده است.

  این مقام محلی گفت: مزدوران سعودی از سمت مزویه، منطقه آل حمد بن محمد را هدف حملات توپخانه‌ای گرفتند کما اینکه منطقه المحزام، وادی الهضبان در شهر المتون نیز هدف بمباران دیگری قرار گرفت.

  وی افزود: گروه‌های مزدور سعودی با پشتیبانی نیروی هوایی ائتلاف سعودی و پس از بمباران توپخانه‌ای از سمت وادی الخیجه به مناطق دیگری در نزدیکی شهر تاریخی بیضاء و همچنین الشقبان نفوذ کردند.

  مناطقی در شهرک آل نمس و آل الاعور نیز زیر آتش توپخانه‌ای قرار گرفتند.

  ائتلاف سعودی ۲پادگان جدید برای مزدوران خود در یمن تاسیس می‌کند

  «منصور المقام»، یکی از فرماندهان ارتش یمن در صنعا خبرداد ائتلاف سعودی با کمک علی محسن الاحمر، معاون رئیس جمهور مستعفی یمن به دنبال تاسیس پادگان‌های جدیدی برای شبه نظامیان تروریست در شماری از استان‌های جنوبی است.

  وی افزود: برای تشکیل ۲ تیپ جدید از مزدوران سعودی توافق شده که قرار است یکی تحت فرماندهی «ابوعابد زکی مهدی»، از فرماندهان تجمع یمنی برای اصلاح و دیگری تحت فرماندهی «بشیر الصبیحی» باشند.

  این منابع گفتند: علی محسن الاحمر، «مهیب الضالعی» از شیوخ سلفی در استان عدن را مامور جذب نیرو از میان جوانان سلفی برای پیوستن به پادگان‌های جدید کرده است.

  فرمانده یمنی: آمریکا به دنبال ایجاد پایگاه نظامی در یمن است

  «منصور عبدالکریم»، یکی از فرماندهان نظامی یمن در صنعا خبر داد: آمریکا از هر فرصت حضور نظامی خود در یمن برای دستیابی به منافع ویژه و تروریستی خود استفاده می کند.

  وی افزود: انگیزه اصلی آمریکا فراتر از کمک به ائتلاف تجاوز به یمن است، بلکه هدف آنها احداث پایگاه بزرگ نظامی برای آمریکایی‌ها در یمن است، زیرا نیروهای آمریکایی با پانزده فروند بالگرد نظامی آپاچی و پنج فروند بالگرد بلک هاوک در پایگاه هوایی العند در استان لحج در شمال عدن مستقر شدند.

  عبدالکریم گفت: نیروهای متجاوز تلاش می‌کنند القا کنند با داعش و القاعده در جنوب یمن مقابله می‌کنند اما واقعیت آن است که نفوذ القاعده و داعش در جنوب یمن از زمان حمله سعودی آمریکایی به یمن افزایش یافته و به هرج و مرج امنیتی در جنوب این کشور و مشخصاً در عدن کمک کرده است.
  فرمانده یمنی تاکید کرد: آمریکا به بهانه مقابله با القاعده، همچنان به لشکرکشی در جنوب یمن ادامه می‌دهد و به دنبال اشغال جنوب یمن است.

  تحلیلگران نظامی معتقدند حضور نظامی آمریکا در یمن در پی به بن بست رسیدن ایادی آن و از جمله عربستان در یمن صورت گرفته و واشنگتن به دنبال تکرار سناریوی ورود نظامیان به عراق از نیمه‌های سال ۲۰۱۴ تاکنون است به گونه‌ای که با اعزام صدها نظامی خود به عراق به بهانه مبارزه با القاعده آغاز کرد و طی ۲ سال شمار این نظامیان را به بیش از هفت هزار تن رساند.

  مساله قابل توجه این است که هنگامی که ارتش و کمیته‌های مردمی از تصمیم خود برای مبارزه با داعش و القاعده در جنوب یمن سخن گفتند مزدوران یمنی دیوانه‌وار و یکصدا مدعی شدند که داعشی‌ها در جنوب نیستند در حالی که این تروریست‌ها را به خود ملحق کردند.

  این در حالی است که آمریکا امروز به طور رسمی اعلام کرده که برای مبارزه با داعش و القاعده در کنار کشورهای ائتلاف در استان‌های جنوبی یمن حضور دارد و چه بسا کشورهای دیگری هم طی مدت پیش رو به خاک یمن قدم گذارند.

  کارشناسان نظامی معتقدند، هدف آمریکا از حضور نظامی در یمن به بهانه مبارزه با القاعده سیطره بر مهم‌ترین آبراهه و نوار ساحلی یمن و گسترش نفوذ نظامی خود در منطقه است.

  فارس

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار