رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷ | کد خبر : 30684
 • در واکنش به اقدامات مداخله جویانه واشنگتن؛

  نیکاراگوئه سه مقام دولتی آمریکا را اخراج کرد

  به گزارش  وعده صادق؛ آمریکا اعلام کرد نیکاراگوئه سه مقام دولتی این کشور را اخراج کرده است.
  جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت این مقامات روز سه شنبه از نیکاراگوئه اخراج شدند.
  به گزارش آسوشیتدپرس از واشنگتن، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد چنین اقداماتی می تواند به روابط تجاری و دیگر همکاریها میان آمریکا و نیکاراگوئه آسیب وارد کند.
  جان کربی همچنین اعلام کرد این مقامات در حال انجام ماموریت موقت خود در نیکاراگوئه بودند و اخیرا نیز وارد این کشور شده بودند.
  اواخر روز پنجشنبه دولت نیکاراگوئه در بیانیه ای اعلام کرد در مورد وقوع یک «حادثه تاسف برانگیز » گزارشی را به وزارت امور خارجه آمریکا ارسال کرده است.
  در بیانیه دولت نیکاراگوئه آمده است دو تن از مقامات دولت آمریکا به علت آنکه بدون مجوز دولت نیکاراگوئه در حال اقدامات ضد تروریستی و ضد مواد مخدر در این کشور بوده اند اخراج شده اند ولی در این بیانیه به علت اخراج نفر سوم اشاره نشده است.
  جان کربی گفت آمریکا در مورد این موضوع به فرانسیسکو کمپبل (Francisco Campbell)، سفیر نیکاراگوئه در واشنگتن شکایت کرده است.
  سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با این حال در مورد اینکه آمریکا ممکن است چه اقدام متقابلی در باره این موضوع انجام دهد، اشاره ای نکرد.
  دانیل اورتگا، رئیس جمهور نیکاراگوئه از مدت ها پیش روابط پر تنشی با آمریکا داشته است و این روابط به دوران جنگ داخلی این کشور در دهه ۱۹۸۰ میلادی که با دخالت واشنگتن به راه افتاد، باز می گردد.
  پس از آنکه اورتگا در سال ۲۰۰۷ میلادی مجددا به ریاست جمهوری نیکاراگوئه انتخاب شد، وی با هوگو چاوز رئیس جمهور پیشین ونزوئلا و دیگر مخالفان سیاست خارجی آمریکا ملحق شد.
  خبرگزاری دانشجو

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار