رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۳۳ | کد خبر : 30812
 • انتقاد هنیه ازرویکرد کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی/ اسرائیل گویی بخشی از یک ائتلاف سنی – عربی است

  به گزارش وعده صادق و به گزارش خبرگزاری آناتولی وی در خطبه امروز خود در مسجد فلسطین غزه گفت: امروز متاسفانه وضعیت به گونه ای است که گویی رژیم صهیونیستی بخشی از یک ائتلاف سنی – عربی در منطقه است و برخی کشورهای عربی برای برقراری روابط با این رژیم به رقابت با یکدیگر پرداخته اند.
  وی ادامه داد: قبلا صحبت از پروسه صلح در قبال عادی سازی روابط با این رژیم بود ولی حالا در وضعیتی قرار گرفته ایم که عادی سازی را بر فرایند صلح مقدم می دارند.
  هنیه اضافه کرد: برخی کشورهای عربی در تلاش برای عادی سازی روابط با این رژیم بدون هیچ هزینه ای برای طرف مقابل هستند .
  وی با اعلام مخالفت خود با طرح صلح پیشنهادی فرانسه گفت: با هر پیشنهادصلح دیگری که در ادامه و مکمل طرح های تسویه و کوتاه آمدن از خواست های فلسطینیان باشد، مخالفیم .
  هنیه تاکید کرد: بازگشت فلسطینیان به میز مذاکرات با رژیم صهیونیستی بازگشت به چرخه باطل شکست و امتیازدهی و کوتاه امدن از اصول و مبانی ثابت و حقوق حقه فلسطینیان است.
  پاریس در سوم ماه جاری میلادی (۱۴ خرداد) میزبان نشستی برای احیای روند موسوم به صلح خاورمیانه بین فلسطینیان و رژیم اشغالگر قدس با حضور نمایندگان ۲۴ کشور با هدف از سرگیری مذاکرات بین دو طرف تا پاییز سال جاری بود.
  مذاکرات مذکور درآوریل سال ۲۰۱۴ میلادی و درپی اعلام مخالفت قطعی نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با متوقف کردن شهرک سازی ها و ایجاد دو کشور مستقل در سرزمین فلسطین و آزاد کردن فلسطینیان زندانی در بند این رژیم؛ متوقف شده بود.
  دوشنبه هفته گذشته نیز وی مجددا مخالفت قاطع خود را با طرح صلح پیشنهادی اعراب به عنوان مبنای مذاکرات با فلسطینیان که متضمن عقب نشینی این رژیم از مناطق اشغالی سال ۶۷ ؛بلندی های جولان و مساله بازگشت آوارگان فلسطینی به کشورشان است، اعلام کرد ومدعی شد: کشورهای عربی باید تجدیدنظرها واصلاحاتی در طرح پیشنهادی خود مطابق با خواست های رژیم صهیونیستی انجام دهند.
  اتحادیه عرب این اظهارات نتانیاهو را رد کرده و غیرقابل قبول اعلام کرد.
  معاون دفتر سیاسی حماس همچنین ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی درباره ورود به جنگی جدید علیه غزه گفت: نیروهای مقاومت فلسطین امروز از هر زمان دیگری نیرومندتر شده اند؛ مقاومت غزه پیروزمندانه معادله بازدارندگی را تحمیل و رژیم صهیونیستی را به عقب نشینی وادار کرد.
  مسوولان رژیم صهیونیستی هر از چندگاه تهدید با آغاز جنگی جدید علیه نوار غزه می کنند و ارتش این رژیم نیز همه روزه به بهانه جستجو برای کشف کانال های زیرزمینی نیروهای مقاومت در مجاورت مرزهای غزه قدرت نمایی می کنند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار