• تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۳۷ | کد خبر : 30814
 • استاد دانشگاه اسپانیا:مسلمانان خود نیز قربانی تروریسم هستند

  به گزارش وعده صادق و به نقل از روزنامه «لا وانگواردیا» ،وی روز جمعه در گرانادا در نشست ‘انجمن مطالعات عالی یوروعرب’ افزود که همان گونه که در اسپانیا یاد گرفتیم باسکی ها را اعضای گروه تروریستی اتا ندانیم بایستی این تفاوت و تمایز را میان تروریست ها و مسلمان ها در اذهان مردم اسپانیا بوجود آوریم.
  وی گفت که در فضای سایبری با استفاده از گمنامی افراد، اقدام به انتشار شایعاتی علیه مسلمانان می شود و این حرکات هدفی را دنبال می کنند که عبارت است از خطرناک دانستن کلیه مسلمانان.
  کارشناس اسپانیایی اشاره کرد :گروه های خاصی با ایدئولوژی نئو نازی در حال تغذیه این تنفر هستند. آنها در جستجوی دشمنان مشترک هستند. اما این تجربه ای است که اروپا از سر گذرانده و دیگر نمی خواهد هلوکاست جدیدی بوجود آورد. اروپا باید از تاریخ خود عبرت بگیرد.
  وی گفت: حملات وحشتناک گروه های تروریستی که می گویند در دفاع از اسلام و مسلمانان عمل می کنند اما فقط باعث مرگ بی گناهان می شوند، موجب تقویت گروه های نازی و احزاب سیاسی فوق راستگرا و افزایش اسلام هراسی شده است.
  روییس بخارانو افزود: احزاب افراطی فوق راستگرا و برخی رهبران احزاب دیگر که ظاهرا تندرویی کمتری دارند، از سخنرانی های کاملا خطرناک استفاده می‌ کنند که به طور مستقیم روی همزیستی افراد تاثیر گذاشته و همه شهروندان مسلمان را بدنام کرده است.
  وی خاطرنشان کرد: اینترنت نیز همچنان نفرت را انعکاس می دهد که علیه اسلام صورت می گیرد و به همراه شبکه های اجتماعی با مطالب تفرقه انگیز خود نقش بسزایی در نفرت سایبری دارند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار