• تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸ | کد خبر : 30854
 • به گزارش وعده صادق دکتر نیل جانسون و تیمش در روش جدید خود به بررسی مطالب ارسالی یک سال اخیر بر روی شبکه اجتماعی وی‌کی(Vkontakte) روسیه و جستجو برای بیانیه‌های گروهک داعش در زبان‌های مختلف پرداختند.

  داده‌های دریافتی به محققان اجازه داد تا یک مدل آماری را با هدف شناسایی الگوهای رفتاری طرفداران آنلاین گروهک داعش بسازند.

  به جای غربال کردن سیل رسانه‌های اجتماعی به دنبال اطلاعات کوچک در مورد یک حمله احتمالی، این مدل در واقع به دنبال این است که چگونه این گروه کوچک تروریستی در آستانه مبارزات در جهان واقعی، در دنیای آنلاین ظهور می‌کند.

  این مدل جدید وقایعی را که در آن‌ها یک یا دو نفر اقدام به حملات تروریستی کرده‌اند، پیش‌بینی نمی‌کند، بلکه می‌توان از آن برای متوقف کردن جریان‌های جمعی پیش از تبدیل شدن آن‌ها به یک حمله بزرگ استفاده کرد.

  این تحقیق به بررسی حدود ۱۰۰ هزار نفر از اعضای گروههای کوچک در شبکه اجتماعی وی‌کی پرداخت که در آن‌ها طرفداران گروهک داعش هر چیزی را از اعلانات افراط گرایانه گرفته تا نکات قابل استفاده برای زنده ماندن در حملات پهپادها به اشتراک می‌گذاشتند.

  بر اساس یافته‌ها، افراد افراط گرا هرگز برای مدت طولانی بطور انفرادی عمل نمی‌کنند و سعی می‌کنند طی چند هفته به گروههای آنلاین بپیوندند. اگرچه این گروههای کوچک به دلیل مسدود شدن توسط شبکه‌های اجتماعی بطور مداوم تغییر می‌کنند، اما آن‌ها تمایل دارند به گروههای بزرگتر بپیوندند تا وسعت نفوذ خود را گسترش دهند.

  کارشناسان ارتباطات و تروریسم پس از بررسی پس‌کُنشی داده‌های منجر شده به حملات تروریستی در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، دریافتند که تنها واقعه‌ای که این مدل توانسته بطور دقیق پیش‌بینی کند، محاصره غیرمنتظره کوبانی در سوریه در سال۲۰۱۴ بود. این حمله یک عملیات بزرگ و نظامی بود، بنابراین استفاده داعش از رسانه‌های اجتماعی برای بدست آوردن حمایت و اشاعه تبلیغات پیش از حمله منطقی بنظر می‌رسد.

  اگرچه این الگوریتم شاید نتواند از حملات گروههای کوچک و سری مانند حمله پاریس جلوگیری کند، اما می‌تواند برای پیش‌بینی رویدادهایی که داعش در آن‌ها مانند یک ارتش عمل می‌کند تا یک گروه تروریستی، کاربردی باشد.

  انتهای پیام

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  راهپیمایی گسترده مردم بحرین در حمایت از شیخ «عیسی قاسم» بهینه سازی تجهیزات مخلوط کن واحد گندله سازی شرکت فولاد مبارکه عکس/ تسلط کامل نیروهای عراقی بر اوضاع امنیتی کرکوک بهترین نرم افزارها از نگاه کاربران/ لبخند این نوزاد نارس سوژه رسانه ها شد/ زندگی در فرکانس ماکروویوها رصد ناوگان جنگی روسیه در جریان عبور از کانال مانش در جنوب انگلیس فیلم/ فکرمیکنند ازامام علی باغیرت ترهستند_ شیعه های تقلبی نابودی داعش در گرو نابودی آل‌سعود است سازمان ملل: داعش از سپر انسانی در موصل استفاده میکند فساد صندوق ذخیره فرهنگیان از دلایل برکناری فانی/ نفوذ جریان دوم‌خرداد و اهداف انتخاباتی عامل تغییر وزرا بود شمخانی: تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته‌اند وزیری که همه هدفش فربه کردن پزشکان است! اگر ترمیم کابینه انتخاباتی نیست دولت وزرای پیرتر را برکنار کند/ کابینه روحانی توان کار جدی ندارد در تدارک انتقال مجروحان کرکوک به بیمارستانهای تهران هستیم صدیقی: پیوستن به جامعه جهانی ایران را به زمان قاجار و پهلوی می‌برد غول‌های خفته در کمین مردم کرمان/واقعیتی که دیده نمی‌شود پای خائن فرانسوی چشم‌آبی به کشور باز شد عکس/ کشف اسکناس‌ ۷۰۰ ساله داخل مجسمه بودا مجری تلویزیون در کنار دختر سردار سلیمانی+ اینستاپست حواشی بازی دیروزپرسپولیس اززبان پلیس اهواز آزادسازی موصل به خلافت قلابی داعش پایان می دهد/ ترکیه به خاک عراق چشم طمع دارد