• تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۰ | کد خبر : 30976
 • به گزارش وعده صادق ،استیون فریرز کارگردان صاحب نام بریتانیایی قصد دارد فیلمی بر اساس زندگی «ملکه ویکتوریا» بسازد و برای بازی در نقش اصلی از جودی دنچ دعوت به همکاری کرده است. سومین همکاری مشترک دنچ و فریرز پس از «خانم هندرسون تقدیم می کند» و «فیلومنا» قرار است اقتباسی از کتاب «ویکتوریا و عبدل» نوشته سال ۲۰۱۰ شرابانی باسو، نویسنده هندی باشد. این کتاب به ماجرای دوستی عجیب ملکه ویکتوریا و یک حسابدار جوان هندی می پردازد و قرار است فیلمنامه آن را لی هال بنویسد. نویسنده ای که نگارش متن فیلم «بیلی الیوت» را هم در کارنامه اش دارد.

  جالب است بدانید این نخستین بار نیست که جودی دنچ در نقش ملکه ویکتوریا حاضر شده است. پیش از این در سال ۱۹۹۷ هم او در فیلم «خانم براون» ساخته جان مدن نقش این ملکه افسانه ای بریتانیایی ها را بازی کرده است. فیلمی که همان سال برای اولین بار در جشنواره کن روی پرده رفت و دنچ به خاطرش تا نامزدی در اسکار هم پیش رفت.

  نکته تعجب بر انگیز و حائز اهمیت این است که دنچ فقط یکی از بیش از ۳۰ بازیگری است که در آثار متفاوت سینمایی، نقش ملکه ویکتوریا را بازی کرده است. حضور این شخصیت تاریخی روی پرده سینما قدمتی ۱۰۴ ساله دارد. اولین بار، رز تپلی در فیلم صامت «The Victoria Cross» سال ۱۹۱۲ این نقش را ایفا کرده است. گفتنی است حدود ۴۰ بار هم ملکه ویکتوریا در تلویزیون نقش آفرینی شده.

  تاسف آور این که حضور بیش از ۷۰ باره ملکه ویکتوریا در اثار سینمایی و تلویزیونی در حالی رقم می خورد که ما در مورد بسیاری از شخصیت های مهم تاریخی کشورمان حتی فیلم مستند محتوا محور هم نداریم./تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار