رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۶ | کد خبر : 31157
 • دویچه‌وله: قتل نماینده پارلمان، حمایت انگلیسی‌ها از ماندن در اتحادیه اروپا را افزایش داد

  به گزارش وعده صادق ؛ نتیجه نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که در انگلیس تمایل به ماندن در اتحادیه اروپا اندکی بیشتر شده است. این در شرایطی است که قتل «جو کاکس» نماینده پارلمان انگلیس مبارزات انتخاباتی را تعلیق کرده بود.

  در پی قتل کاکس هم هواداران باقی‌ماندن در اتحادیه اروپا و یا ترک این اتحادیه، مبارزات انتخاباتی خود را به مدت ۳ روز تعلیق کردند. شبکه خبری «دویچه‌وله» نوشت که در حالی که انگلیس همچنان در شوک کشته شدن نماینده حزب کارگر است، مردم انگلیس خود را برای شرکت در همه‌پرسی روز پنجشنبه آماده می‌کنند. ۲۳ ژوئن (سوم تیرماه) انگلیسی‌ها درباره اینکه در اتحادیه اروپا می‌مانند یا خیر تصمیم‌گیری خواهند کرد. آنچه که مسلم است این است که هر ۲ گروه مصمم به ادامه مبارزات انتخاباتی هستند.

  «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس که از ادامه عضویت کشورش در اتحادیه اروپا حمایت می‌کند از این همه‌پرسی با عنوان انتخابی یاد کرده است که راه برگشت ندارد. وی در مطلبی که «تلگراف» آن را منتشر کرد نوشت: «اگر مطمئن نیستید، برای خروج از اتحادیه اروپا خطر نکنید و اگر نمی‌دانید (که چه خواهد شد)، نروید. اگر ما تصمیم به رفتن بگیریم و بعد مشخص شود که این انتخاب اشتباه بوده، دیگر راه برگشتی نخواهد بود.»

  «ژان آزلبورن» وزیر خارجه لوکزامبورگ امروز از درخواست کامرون برای برگزاری همه‌پرسی درباره آینده انگلیس در اتحادیه اروپا را «اشتباهی تاریخی» خطاب کرد و چنین اقدامی را زمینه‌ساز پیامدهایی برای دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا دانست. وی در این مورد به روزنامه آلمانی «تاگس‌اشپیگل» گفت: «نمی‌توان این را رد کرد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نتیجه‌ای دومینو وار در شرق اروپا خواهد داشت.»

  در گزارش تلگراف هم آمده است که اتحادیه اروپا از گذشته وجود داشته است و تصمیم انگلیس برای ترک این اتحادیه  نشان‌دهنده نگاه توام با جاه‌طلبی انگلیسی‌ها به عنوان کشوری مستقل است تا بتوانند یک بار دیگر برای خود تصمیم بگیرند.

  نشریه آبزرور هم نوشت: «برای بریتانیای جهانی و آزاد ما باید بخشی از اتحادیه اروپا باشیم، چرا که بیرون از اتحادیه اروپا نقش جهانی ما کمرنگ خواهد شد.»

  «جرج اوزبورن» وزیر دارایی انگلیس و «جرمی کوربین» رئیس حزب کارگر که از هواداران باقی ماندن در اتحادیه اروپا هستند و در مقابل «نایجل فاراژ» رهبر حزب استقلال انگلیس از خروج این کشور از اتحادیه حمایت می‌کند./ فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار