رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱ | کد خبر : 31257
 • اولین تصویر از راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار ایران +جزئیات

  به گزارش  وعده صادق، برای نخستین بار تصاویری از طرح گرافیکی از فضاپیما و راکت حامل فضاپیمای سرنشین‌دار ایرانی منتشر می‌شود. این فضاپیما قرار است که از زمان روشن‌شدن موتورهای راکت حامل، با طی ۹ مرحله اصلی به فضا پرتاب شده و سالم به زمین بازگردانده شود.

   

  پیشتر ماکاپ فضاپیمای سرنشین‌دار رونمایی شده بود و با پایان یافتن فاز تحقیقات، حالا راکت حامل نیز طراحی شده ، تصویر گرافیکی از طرح نهایی راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار ایرانی را منتشر می‌کند. (راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار هنوز به مرحله تولید و ساخت نرسیده‌اند)

   

  اولین فضاپیمای سرنشین دار ایرانی قرار است که طبق برنامه‌ای که تاکنون برنامه‌ریزی شده، تا ارتفاق ۱۷۵ کیلومتری از سطح زمین اوج گرفته و سپس با سطح زمین بازگردانده شود.

   

  تاکنون بیشترین ارتفاعی که ماهواره‌برهای ایرانی موفق به حضور در آن ارتفاع و قراردادن ماهواره در مدار شده بود، ارتفاع ۱۲۰ کیلومتری بوده و حتی آزمایش‌های اعزام موجود زنده (میمون) که در قالب پروژه کاوشگر پیشگام و کاوشگر پژوهش به فضا اعزام شده و زنده به زمین بازگردانده شدند نیز، در ارتفاع ۱۲۰ کیلومتری بوده است.

   

  با این حساب، اگر ایران موفق به اعزام انسان به فضا توسط این راکت و فضاپیما شود، نه تنها به موفقیت بزرگی در این حوزه دست یافته، بلکه موفقیت دیگری نیز در افزایش ارتفاع اعزام موجود زنده به فضا نیز دست یافته است.

   


  نمای گرافیکی و کامل از راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار ایران

   


  فضاپیمای سرنشین‌دار در بخش فوقانی راکت حامل قرار دارد

   


  ماکاپ فضاپیمای سرنشین‌دار بهمن ماه سال ۹۳ رونمایی شده بود

   

  تسنیم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار