• تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱ | کد خبر : 31257
 • به گزارش  وعده صادق، برای نخستین بار تصاویری از طرح گرافیکی از فضاپیما و راکت حامل فضاپیمای سرنشین‌دار ایرانی منتشر می‌شود. این فضاپیما قرار است که از زمان روشن‌شدن موتورهای راکت حامل، با طی ۹ مرحله اصلی به فضا پرتاب شده و سالم به زمین بازگردانده شود.

   

  پیشتر ماکاپ فضاپیمای سرنشین‌دار رونمایی شده بود و با پایان یافتن فاز تحقیقات، حالا راکت حامل نیز طراحی شده ، تصویر گرافیکی از طرح نهایی راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار ایرانی را منتشر می‌کند. (راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار هنوز به مرحله تولید و ساخت نرسیده‌اند)

   

  اولین فضاپیمای سرنشین دار ایرانی قرار است که طبق برنامه‌ای که تاکنون برنامه‌ریزی شده، تا ارتفاق ۱۷۵ کیلومتری از سطح زمین اوج گرفته و سپس با سطح زمین بازگردانده شود.

   

  تاکنون بیشترین ارتفاعی که ماهواره‌برهای ایرانی موفق به حضور در آن ارتفاع و قراردادن ماهواره در مدار شده بود، ارتفاع ۱۲۰ کیلومتری بوده و حتی آزمایش‌های اعزام موجود زنده (میمون) که در قالب پروژه کاوشگر پیشگام و کاوشگر پژوهش به فضا اعزام شده و زنده به زمین بازگردانده شدند نیز، در ارتفاع ۱۲۰ کیلومتری بوده است.

   

  با این حساب، اگر ایران موفق به اعزام انسان به فضا توسط این راکت و فضاپیما شود، نه تنها به موفقیت بزرگی در این حوزه دست یافته، بلکه موفقیت دیگری نیز در افزایش ارتفاع اعزام موجود زنده به فضا نیز دست یافته است.

   


  نمای گرافیکی و کامل از راکت و فضاپیمای سرنشین‌دار ایران

   


  فضاپیمای سرنشین‌دار در بخش فوقانی راکت حامل قرار دارد

   


  ماکاپ فضاپیمای سرنشین‌دار بهمن ماه سال ۹۳ رونمایی شده بود

   

  تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/ بارش اولین برف پاییزی در اردبیل مجازات حبس و برخورد قاطع در انتظار ناپدری «ستایش» تبریک ورزشکاران به تیم ملی جوانان بسیاری از نمایندگان اصلاح‌طلب انگار در مجلس حضور ندارند آلودگی هوا موجب پرفشاری خون است سراب جهانی شدن استقبال رسمی روحانی از رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل مصوبه،امضا نشده نقض شد/نرخ آژانس‌ها ۵۰درصد بالاتر از نرخ مصوب رئیس سازمان بورس : انتشار برون مرزی اوراق بدهی دولتی عکس/ سخنرانی سعید جلیلی در دانشگاه شهید رجایی زلزله ۴٫۹ ریشتری در خراسان رضوی هدیه ویژه موسسه چاتم هاوس به دکتر ظریف درد قفسه سینه وعلل آن کارخانه‌ای که "تاوارس" را مجذوب خود کرد/آینده سایپا در هاله‌ ابهام اختلاس‌های میلیاردی با آرمان‌های انقلاب همخوانی ندارد/ مفاسد اقتصادی آفتی برای انقلاب است رییس جهاددانشگاهی معرفی شد کمتر از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم نیاز داریم روسیه و اوپک گزینه های تثبیت بازار نفت را بررسی می کنند