یک سیاستمدار آمریکایی: ارتش ترکیه‌ سرانجام کودتایی علیه‌ اردوغان انجام خواهد داد

0 0

یک سیاستمدار ارشد آمریکایی در مقاله‌ ای اعلام کرد که‌ نهایتا رجب طیب اردوغان از سوی ارتش ترکیه‌ و آمریکایی ها بر کنار خواهد شد.

به گزارش  وعده صادق ؛ به‌ نقل از العالم، جان حنا، مشاور امنیتی دیک چنی در مقاله‌ ای اعلام کرد که‌ نهایتا رجب طیب اردوغان از سوی ارتش ترکیه‌ و آمریکایی ها بر کنار خواهد شد.

به‌ اساس این گزارش، چند روز پیش جان حنا در پایگاه‌ خبری «فارن پالسی» مقاله‌ ای پیرامون تحولات ترکیه‌ منتشر کرد که‌ توجهات زیادی را به‌ خویش جلب کرده‌ است.

حنا در مقاله‌ خویش بدین گونه‌ رئیس جمهور ترکیه‌ را توصیف می کند: رجب طیب اردوغان برای خاورمیانه‌، آمریکا، اروپا و خود ترکیه‌ مردی خطرناک است.

وی در ادامه‌ می افزاید: آمریکا همچون دشمنی جدی به‌ رجب طیب اردوغان می نگرد، دیر یا زود زمان آن خواهد رسید که‌ آمریکا ناچار می شود رفتارهای اردوغان را به‌ دقت بازبینی کند.

این سیاستمدار آمریکایی در ادامه‌ مقاله‌ خویش به‌ سقوط رئیس جمهور کنونی ترکیه‌ اشاره‌ می کند و می نویسد: سقوط اردوغان آرام آرام خواهد بود.

جان حنا می افزاید: واضح است که‌ رئیس جمهور ترکیه‌ از ارتش برای جنگ با کردها سود می برد، اما این احتمال قوی را باید در نظر گرفت که‌ کسی در ارتش ترکیه‌ قد علم کند و وی را سرنگون کند.

وی در پایان تاکیید می کند که‌ در ابتدا باراک اوباما به‌ رجب طیب اردوگان به‌ عنوان پلی مابین غرب و شرق می نگریست، اما این اشتباه‌ بود و در حال حاضر آمریکا به‌ دنبال جاشینی برای وی است.

شایان ذکر است که‌ چند سال پیش، آمریکایی ها و غرب در ابتدا از ریاست جمهوری محمد مرسی در مصر پشتیبانی کردند، اما چندی نگذشت که‌ در سکوت سقوط وی را به‌ نظاره‌ نشستند و ژنرال السیسی نه‌ تنها مرسی را از کار بر کنار کرد، که‌ حتی به‌ پای محاکمه‌ هم کشاند.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.