• تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۳ | کد خبر : 31301
 • اوباما اردوغان

  یک سیاستمدار ارشد آمریکایی در مقاله‌ ای اعلام کرد که‌ نهایتا رجب طیب اردوغان از سوی ارتش ترکیه‌ و آمریکایی ها بر کنار خواهد شد.

  به گزارش  وعده صادق ؛ به‌ نقل از العالم، جان حنا، مشاور امنیتی دیک چنی در مقاله‌ ای اعلام کرد که‌ نهایتا رجب طیب اردوغان از سوی ارتش ترکیه‌ و آمریکایی ها بر کنار خواهد شد.

  به‌ اساس این گزارش، چند روز پیش جان حنا در پایگاه‌ خبری «فارن پالسی» مقاله‌ ای پیرامون تحولات ترکیه‌ منتشر کرد که‌ توجهات زیادی را به‌ خویش جلب کرده‌ است.

  حنا در مقاله‌ خویش بدین گونه‌ رئیس جمهور ترکیه‌ را توصیف می کند: رجب طیب اردوغان برای خاورمیانه‌، آمریکا، اروپا و خود ترکیه‌ مردی خطرناک است.

  وی در ادامه‌ می افزاید: آمریکا همچون دشمنی جدی به‌ رجب طیب اردوغان می نگرد، دیر یا زود زمان آن خواهد رسید که‌ آمریکا ناچار می شود رفتارهای اردوغان را به‌ دقت بازبینی کند.

  این سیاستمدار آمریکایی در ادامه‌ مقاله‌ خویش به‌ سقوط رئیس جمهور کنونی ترکیه‌ اشاره‌ می کند و می نویسد: سقوط اردوغان آرام آرام خواهد بود.

  جان حنا می افزاید: واضح است که‌ رئیس جمهور ترکیه‌ از ارتش برای جنگ با کردها سود می برد، اما این احتمال قوی را باید در نظر گرفت که‌ کسی در ارتش ترکیه‌ قد علم کند و وی را سرنگون کند.

  وی در پایان تاکیید می کند که‌ در ابتدا باراک اوباما به‌ رجب طیب اردوگان به‌ عنوان پلی مابین غرب و شرق می نگریست، اما این اشتباه‌ بود و در حال حاضر آمریکا به‌ دنبال جاشینی برای وی است.

  شایان ذکر است که‌ چند سال پیش، آمریکایی ها و غرب در ابتدا از ریاست جمهوری محمد مرسی در مصر پشتیبانی کردند، اما چندی نگذشت که‌ در سکوت سقوط وی را به‌ نظاره‌ نشستند و ژنرال السیسی نه‌ تنها مرسی را از کار بر کنار کرد، که‌ حتی به‌ پای محاکمه‌ هم کشاند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  یک سرکرده ارشد داعش در موصل به هلاکت رسید تعدادی از اعضای هیئت مدیره صندوق فرهنگیان به زودی دستگیر می‌شوند تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور غرب از نفت به عنوان سلاح استفاده می‌کند / تصور شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است بازدید سفیر ایران در آلمان از شصت و هشتمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت تورم باز هم افزایش یافت/تورم نقطه به نقطه ۶.۶ درصد شد مهمترین تحولات هفتمین روز عملیات آزادسازی موصل عکس/ روایت عکاس بلژیکی از ایرانِ واقعی کوروش سلیمانی روحانی شد ترکان: سازمان استاندارد موضوع کنترل و مدیریت کیفیت را جدی بگیرد فیلم/ سیدعلی خمینی : مسئولین حق زندگی اشرافی ندارند. خانه مجلل ۱۷ متری با همه امکانات + تصاویر دلخوش‌ها و دلواپسان کنار هم شاهد بدعهدی آمریکا هستند لب‌تاپ برای مطالعات عمیق، خسته‌کننده است اولین سالگرد شهید مصطفی صدرزاده برگزار می‌شود خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است پاداش «داعش» برای ازدواج با دختران نابالغ! عکس/ مرحله حضوری سرشماری عمومی نفوس و مسکن خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است/ آمریکا در منطقه به‌شدت زمین‌گیر و درمانده است علیرضا پناهیان رمز عبور از فتنۀ شدیدتر از دجال رافاش کرد