رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۳ | کد خبر : 31343
 • نظامیان آمریکایی در اوکیناوا چطور رفتار می‌کنند؟

  به گزارش  وعده صادق ؛ نظامیان آمریکایی در جزیره کوچک ژاپنی اوکیناوا در طول ۷۰ سال حضور نظامی آمریکا در آنجا با تبهکاری ها و جنجال های خود ساکنان این جزیره را در ترس و وحشت نگه می دارند. آمریکا در ۱۹۷۲ استقلال این جزیره را دوباره به ژاپن باز گرداند و از آن زمان تا کنون در آنجا هر ماه حدود ۲۳ حادثه و جنایت با شرکت نظامیان آمریکایی اتفاق می‌افتد از میان آن‌ها تنها جنایات پر سر و صدا را بیاد می آوریم.

  در ۱۹۴۹ نظامیان آمریکایی فقط در ماه ژوئن ۱۹ فرد ساکن اوکیناوا را کشته و به ۱۸ زن تجاوز جنسی کردند. در ۱۹۵۵ یک تفنگدار دریایی آمریکا به دختر ۶ ساله تجاوز کرد و او را با چاقو کشت ولی بر اثر حیله گری های تشریفاتی در دادگاه نظامی به زندان محکوم نشد.

  در دسامبر ۱۹۴۹ در شهر کوزا بزرگترین تجمع ساکنان علیه آمریکا بر پا شد. ۵ هزار اهالی محلی و ۷۰۰ سرباز آمریکایی با هم دیگر درگیر شدند. علت درگیری این بود که یک سرباز آمریکایی مست سوار بر خودرو یک محلی را له کرده بود . گروه رانندگان محلی تاکسی این سانحه را دیدند. آن‌ها جمع شده و به سر دادن شعار های ضد آمریکایی پرداخته. حتی پلیس نتوانست اهالی به خشم آمده را آرام کند. از این بدتر اتومبیل دیگر آمریکایی که به کمک سربازان شتافت فرد دیگر محلی را نیز له کرد. تعداد مردم جمع شده به سرعت بیشتر شد. چند ده نفر از ساکنان محلی به پایگاه آمریکایی کادنا رسوخ کرده و هر چیزی که دیدند و توانستند بدست بگیرند را از بین بردند. انبوه مردم دفتر روزنامه ارتشی Stars and Stripes را تخریب کردند. معترضان از «کوکتل مولوتوف» استفاده نمودند. در نتیجه ۶۰ آمریکایی مجروح و ۸۲ نفر از اهالی محلی دستگیر شدند.

  جنایتی که سه نفر تفنگدار دریایی آمریکا از پایگاه Camp Hansen در سپتامبر ۱۹۹۵ در اوکیناوا مرتکب آن شدند موجب پیدایش موج انزجار همگانی در ژاپن شد. آن‌ها دختر کلاس ششم را به زور به اتومبیل خود داخل کردند و با طناب بستند و مورد آزار قرار دادند. به دنبال این جنایت ۹۰ هزار ژاپنی متعصب به خیابان‌ها ریخته و خواستار پایان بی تفاوتی مقابل آمریکایی ها  شدند .

  اعتراض های جمعی سبب آن شد که قانون منع محاکمه شهروندان آمریکا توسط دادگاه های محلی تغییر داده شود . مجرمان برای مدت‌های از شش و نیم تا ده سال زندانی شدند ولی آخرین فرد از این گروه سه نفری قبل از موعد در ۲۰۰۳ آزاد شد.

  در ۲۰۰۴ هواپیمای ترابری سنگین نیروی هوایی آمریکا با بال خود ساختمان دانشگاه بین‌المللی گینوان اوکیناوا زده و در هوا واژگون شد و در محوطه شهرک دانشگاهی زمین خورد. ۴ نظامی آمریکایی آسیب دیده ولی کسی از اهالی محلی آسیب ندیده هر چند که در زمان سقوط هواپیما تعداد زیاد مردم در نزدیکی حادثه قرار داشتند و پاره های هواپیما در شعاع ۳۰۰ متر پراکنده شدند. در این رابطه شهردار آن شهر از مقامات ژاپن و آمریکا خواست که «پرواز های نیروی هوایی آمریکا بر فراز بخش‌های مسکونی گینوان بی درنگ قطع شوند».

  در نوانبر ۲۰۱۲ یک خلبان مست آمریکایی یک پسر ۱۳ ساله را به زور به اتاق خود در هتل برد و به گزارش پلیس آن‌ها به زدوخورد پرداخته و فرد آمریکایی از پنجره هتل افتاد و بر اثر زمین خوردن دچار شکستگی و جراحت شد. وزارت خارجه ژاپن در این رابطه به مقامات آمریکا شکایت نمود.

  در اواسط ماه مارس ۲۰۱۶ در اوکیناوا یک نظامی آمریکایی مظنون به تجاوز جنسی به یک زن گردشگر از استان فوکوئوکا در جزیره کیوشو دستگیر شد. باز هم با وجود شهادت های آن زن و شاهدان عینی که آن حمله را دیدند آن آمریکایی تقصیر خود را نپذیرفت.

  این روزها در اوکیناوا حدود ۶۵ هزار نفر به اعمال غیر قانونی کارمندان پایگاه های نظامی آمریکا در ژاپن اعتراض کردند. افراد جمع شده پلاکارد ها در دست داشتند با این نوشنه ها: «تفنگداران دریایی از اینجا بروید!»، «;کاسه صبرمان لبریز شده است!» معترضان در پایان تجمع پیامی امضا کردند و از دولت مرکزی خواستند  تا آمریکایی ها از ساکنان  جزبره عذر خواهی کنند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار