• تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸ | کد خبر : 31387
 • به گزارش وعده صادق، مرکز امار ایران اعلام کرد : این شاخص در بین مردان ۱۰٫۲ درصد و دربین زنان ۱۹٫۷ درصد محاسبه شده است.

  نرخ بیکاری در نقاط شهری ۱۲٫۶ درصد و در نقاط روستایی ۹٫۶ درصد است چنانچه جمعیت فعال ۱۵ ساله و بیش تر در نظر گرفته شود بازهم نرخ بیکاری ۱۱٫۸ درصد به دست می آید.
  مقایسه‌‌‌ نرخ بیکاری در گروه های سنی نشان می دهد بیش تر نرخ بیکاری در گروه سنی ۲۴-۲۰ ساله با ۳۰٫ درصد بوده است بررسی این شاخص دربین مردان و زنان نشان می دهد همین گروه سنی در بین مردان با ۲۵٫۷ درصد و در بین زنان ۴۷٫۲ درصد بالاترین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده است.
  بررسی نرخ بیکاری جمعیت ۱۰ ساله و بیش تر نشان می دهد که ای شاخص در زمستان ۱۳۹۴ نسبت به فصل مشابه سال قبل از ان سه دهم درصد افزایش یافته است.
  این نرخ درنقاط شهری نیم درصد افزایش و درنقاط روستایی نیز یک درصد کاهش داشته است .
  در جمعیت مردان این نرخ شش دهم درصد افزایش و در بین زنان ۱٫۳ درصد کاهش یافته است.
  نرخ بیکاری جمعیت ۱۰ ساله و بیش تر در زمستان ۱۳۹۴ نسبت به پاییز ۱۳۹۴ هم ۱/۱ درصد افزایش یافته است.
  این شاخص درنقاط شهری ۹ دهم درصد و در نقاط روستایی ۱٫۵ درصد افزایش یافته است.
  همچنین تغییرات این نرخ در بین مردان ۱٫۲ درصد و دربین زنان هشت دهم درصد افزایش یافته است.

  نرخ مشارکت اقتصادی

  نرخ مشارکت اقتصادی نشان میدهد چند درصد از جمعیت در سن کار فعال یعنی شاغل یا بیکار هستند مطابق نتایج به دست آمده در فصل زمستان نرخ مشارکت اقتصادی درجمعیت ۱۰ ساله و بیش تر درکل کشور ۳۷٫۷ درصد بوده است.

  این شاخص دربین مردان ۶۲٫۶ درصد و در بین زنان ۱۲٫۸ درصد محاسبه شده است همچنین نتایج نشان می دهد در صد جمعیت فعال ۱۰ ساله و بیش تر در نقاط روستایی بیش تر از نقاط شهری است به طوری که نرخ مشارکت اقتصادی در نقاط روستایی ۳۸٫۷درصد و در نقاط شهری ۳۷٫۳ درصد بوده است.
  درصورتی که جمعیت ۱۵ ساله و بیش تر ، جمعیت در سن کار فرض شود، نرخ مشارکت اقتصادی در کل کشور ۴۱٫۲ درصد به دست می آید این شاخص در بین مردان ۶۸٫۸ درصد و در بین زنان ۱۴ درصد در نقاط شهری ۴۰٫۶ درصد و در نقاط روستایی ۴۳٫۱ درصد به دست می آید.
  مقایسه نرخ مشارکت اقتصادی در گروه های سنی نشان می دهد بیش ترین نرخ مشارکت اقتصادی (۵۶٫۲ درصد) در گروه سنی ۳۰-۴۰ ساله بوده است این شاخص در بین مردان گروه سنی ۳۹-۳۵ ساله با ۹۲٫۹ درصد و در جمعیت زنان برای گروه سنی ۲۹-۲۵ ساله با ۲۱٫۵ درصد است که بیشترین مقادیر را به خود اختصاص داده اند.
  بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی نشان می دهد که در زمستان ۱۳۹۴ نسبت به زمستان ۱۳۹۳ این شاخص در جمعیت ۱۰ ساله و بیش تر ۴٫ درصد و در بین زنان ۵ . درصد افزایش یافته است.
  همچنین نرخ مشارکت اقتصادی در جمعیت ۱۰ ساله و بیش تر در زمستان ۱۳۹۴ نسبت به پاییز ۱۳۹۴ نیم درصد کاهش داشته است.
  این شاخص در نقاط شهری یک دهم درصد و در نقاط روستایی ۱٫۴ درصد در بین مردان شش دهم درصد و در بین زنان سه دهم درصد کاهش داشته است.
  منبع: مشرق

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  خوشرو: ایران برای کمک به مأموریت های حفظ صلح آمادگی دارد تصاویر/صفحه نخست روزنامه‌‌های چهارشنبه پنجم آبان سواری‌ها و موتورسیکلت‌ها درصدر حوادث برون شهری امسال انتشار اثری خواندنی از یک نویسنده بزرگ در اینستاگرام پرویز پرستویی واکنش آیت الله جوادی آملی به ظلم آل سعود در یمن/ در دنیای امروز خبری از حمایت از مظلوم نیست طعنه شهید حسینی در سخنرانی به رئیس شهربانی تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور حجت‌الاسلام سعید مهدوی کنی عضو جامعه روحانیت مبارز شد دشمن در فضای مجازی بیش از تجهیزات نظامی برای ضربه زدن به ایران هزینه کرده است ائتلاف نظامی غرب علیه تروریسم،واقعی و بدنبال ریشه‌کن کردن آن نیست مقامات ترکیه از بازداشت دو عضو کرد شورای شهر دیاربکر خبر دادند عکس/کوه‌های تهران سفیدپوش شد کاهش ۲۴ درصدی نزاع و درگیری در پنج ماهه نخست سال بهترین بازی از نگاه علی انصاریان+ اینستاپست هشدار دوباره سازمان ملل از افزایش گرسنگی و بی غذایی در یمن افزایش ۵۰ درصدی سفر به عتبات از اول محرم/ پلیس منعی برای تشرف انفرادی زائران ندارد پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۴آبان قاسمی: اروپا بدون ملاحظات سیاسی راهکارهای مشخص برای توسعه روابط تدوین کند جهان اسلام موظف است اسلحه را از دست ظالم بگیرد پسرخاله صدام بازداشت شد