رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹ | کد خبر : 31532
 • مخالفت صریح پاپ فرانسیس با مجازات اعدام

  به گزارش وعده صادق، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در نامه‌ای به “کنگره جهانی علیه مجازات اعدام” نوشت که امروزه دیگر این مجازات به هیچ رو پذیرفتنی نیست، حتی اگر مجرم مرتکب سنگین‌ترین جنایت شده باشد. این کنگره روز سه‌شنبه در اسلو، پایتخت نروژ آغاز شد. پاپ در این نامه تاکید کرده است که گرفتن حق زندگی از یک انسان مخالف اراده خداوند و عدالت اوست. او اضافه کرده است که اعدام برای قربانیان هیچ عدالتی به همراه نمی‌آورد، بلکه «حس انتقام‌جویی را برمی‌انگیزد.»

  به گزارش دویچه‌وله، رهبر کاتولیک‌های جهان به فرامین خداوند استناد کرد؛ او گفت این فرمان که «تو نباید بکشی» امری مطلق است هم برای بیگناهان و هم برای گناهکاران. او گفت زندگی انسان و شأن و منزلت آن از تعرض مصون است و این در مورد جنایتکاران هم صدق می‌کند.

  او در عین‌حال خواستار بهبود شرایط نگهداری زندانیان در همه جهان شد و گفت که هدف از زندانی کردن، کمک به مجرم برای بهبود است، مجازاتی که امیدی برجای نگذارد، مجازات نیست، بلکه نوعی شکنجه است.

  کنگره سه روز مخالفت با مجازات اعدام امسال که در اپرای شهر اسلو در جریان است هر سه سال یک بار برگزار می‌شود. در سال ۲۰۰۱ استراسبورگ میزبان کنگره بود، سال ۲۰۰۴ مونترال، سال ۲۰۰۷ پاریس، ۲۰۱۰ ژنو و سال ۲۰۱۳ مادرید.

  طبق آمار تنها در سال ۲۰۱۵ در ۲۵ کشور جهان ۱۶۳۴ نفر اعدام شده‌اند.

  منبع: ایسنا

  انتهای پیام

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار