رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۴ | کد خبر : 31790
 • همه‌پرسی برای بررسی آیندۀ عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا آغاز شد

  به گزارش وعده صادق؛به نقل از یورونیوز،‌این همه‌پرسی امروز با حضور میلیون‌ها رأی دهندۀ انگلیسی آغاز شد و قرار است حوزه‌های رأی گیری تا ساعت ۲۲ به وقت محلی فعالیت کنند. نتایج اولیه این همه‌پرسی نیز حدود ساعت ۴ بامداد روز جمعه (۴ تیر) اعلام خواهد شد.

  حدود ۴۶٫۵ میلیون رأی دهنده‌ای که برای شرکت در این همه‌پرسی ثبت نام کرده‌اند باید به این سؤال پاسخ دهند: «آیا انگلیس باید به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا باقی بماند یا از این اتحادیه خارج شود؟»

  این در حالی است که نتایج نظرسنجی‌ها از فاصلۀ اندک موافقان و مخالفان خروج انگلیس از اتحادیۀ اروپا حکایت می‌کند.

  نتایج نظرسنجی مشترک گاردین و آی‌سی‌ام که روزهای شنبه و یکشنبه (۲۲ و ۲۳ خرداد) انجام شد، حاکی است ۵۳ درصد از مردم انگلیس خواهان جدایی از اتحادیه اروپا و ۴۷ درصد خواستار باقی ماندن در این اتحادیه هستند.

  دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس خواهان ماندن کشورش در اتحادیه اروپاست. (عکس: خبرگزاری فرانسه)

  در آستانۀ برگزاری این همه‌پرسیِ تاریخی دو نظرسنجی از طریق اینترنت برگزار شد که نشان می‌دهد طرفداران خروج انگلیس از اتحادیۀ اروپا یک تا ۲ درصد از حامیان باقی ماندن در این اتحادیه جلوتر هستند.

  با این وجود نتایج نظرسنجی تلفنی «دیلی میل» و «آی تی‌وی نیوز» نشان می‌دهد از میان شرکت‌کنندگان، طرفداران و مخالفان باقی ماندن انگلیس در اتحادیۀ اروپا به ترتیب ۴۸ و ۴۲ درصد آراء را به خود اختصاص داده‌اند.

  طرفداران ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا می‌گویند که خروج از این اتحادیه می‌تواند به رفاه این کشور لطمه وارد کند و از حوزه نفوذ لندن در مسایل جهانی بکاهد.

  حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نیز معتقدند این مسئله می‌تواند از قوانین دست و پا گیر اتحادیه اروپایی بکاهد و تجارت را تسهیل کند.

  در همین حال، شماری سازمان‌های برجسته اقتصادی در انگلیس اعلام کردند خروج از اتحادیه اروپا تبعات منفی شدیدی برای اقتصاد این کشور به همراه دارد./مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار